ua en ru

В АПУ вважають створення Міністерства Криму перспективою наступного року

В Адміністрації Президента України вважають створення Міністерства Криму перспективою наступного року.

В Адміністрації Президента України вважають створення Міністерства Криму перспективою наступного року. Про це на круглому столі "Необхідність створення Міністерства Криму України" у Верховній Раді заявила керівник управління з регіональної, кадрової політики і з питань тимчасово окупованої території Адміністрації Президента України Інна Онищенко, передає кореспондент РБК-Україна.

"Створення такого міністерства (з питань Криму, - ред.) рекомендувалося Кабінету міністрів ще три місяці тому. Тоді був зручний момент, проблема була дуже актуальною. За цей час уряд жодним чином не відреагував на рекомендацію, і тому питання не просто зависло, але впало. Що стосується рішення цього питання зараз: чисто технічно для того, щоб створити міністерство, треба його фінансувати. Для фінансування міністерства, я так розумію, у бюджеті коштів немає, про це ніхто не говорить. Для того щоб внести зміни до бюджету, треба внести зміни до закону про бюджет - це робота Верховної Ради. Такого законопроекту немає", - заявила Онищенко.

За її словами, міністерство можна буде створити вже у 2015 році.

"Це питання, яке затягнеться ще на кілька місяців, а проблеми, які треба вирішувати зараз, так і залишаться. Більше того, знаючи роботу всіх органів влади, після того, як буде оголошено рішення про те, що буде створено міністерство, всі дії, які зараз більшою чи меншою мірою здійснюються щодо переселенців, у тому числі із Криму, вони будуть просто призупинені, і ми отримаємо повну відсутність якої-небудь роботи в цьому напрямку. Ми маємо ще переселенців зі сходу, яких набагато більше. Тому якщо і вирішувати створювати міністерство, то треба розглядати його в певній перспективі, і, очевидно, що це вже перспектива наступного року ", - сказала вона.

В Адміністрації Президента вважають, що поки що можна створити в уряді тимчасову структуру, яка координуватиме роботу з переселенцями під егідою віце-прем'єра. "Зараз питання переселенців, питання Криму мають вирішуватися тими організаційними механізмами, які є в уряді і в Адміністрації Президента. Я думаю, що найпростіший спосіб вирішення цього питання - створити в Кабміні структуру, яка б здійснювала координацію, швидше за все, під егідою віце-прем'єра", - сказала вона.

Нагадаємо, віце-прем'єр-міністр України, міністр регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства Володимир Гройсман виступає за створення Міністерства Криму.

18 березня 2014 р. Президент Росії Володимир Путін підписав договір про приєднання Криму і Севастополя до Росії. Влада України продовжує вважати Крим українською територією, але на даний момент окупованою Росією.