В Україні в минулому році з платіжних карт шахраї вкрали більше 10 млн грн. У 2012 р. вони зробили ставку на Інтернет - кількість махінацій при онлайн-покупках зросла на третину, пише "Комерсант-Україна".
У 2012 р. кількість махінацій з картами виросла на 47% - до 11,17 тис. грн, тоді як обсяг незаконних операцій виріс на 20% - до 10,92 млн грн. "Багато банків намагаються не показувати реальні збитки, тому їх істинний обсяг складно оцінити", - заявила директор генерального департаменту інформаційних технологій і платіжних систем НБУ Наталія Синявська. Від шахраїв постраждали клієнти 57 банків (+6).
За словами Синявської, найчастіше шахраї підробляють карти - це 39% махінацій. В основному вони знімають готівку в банкоматах. Але у зв'язку з поширенням чіпових карт з більш високим ступенем захисту більше ніж у три рази зросла кількість шахрайств в Інтернеті - друге місце. "Третє місце з махінацій займає віддалене банківське обслуговування - інтернет-банкінг і клієнт-банкінг. Комп'ютер клієнта заражають вірусом. З нього крадуть ключі або сертифікати та з рахунку списують гроші. На останньому місці - операції в торгових мережах, але їх стає все менше" , - говорить директор Української міжбанківської асоціації членів платіжних систем ЕМА Олександр Карпов.
Для крадіжки грошей через інтернет шахраєві достатньо знати номер картки, термін її дії та CVV-код. Але так як в українському сегменті інтернету поки можна робити тільки невеликі покупки, шахраям не вдається вкрасти велику кількість коштів.
До цих пір панацеєю від карткових шахрайств банкіри називали використання чипової технології, яка робить карти більш захищеними, ніж магнітна смуга, так як чіп генерує унікальний код для кожної трансакції. Поки таких карт всього 6%, але з розвитком електронної торгівлі банкірам доводиться використовувати більш складну систему захисту платежів.
Читайте також: Обсяг безготівкових платежів українськими платіжними картами в III кварталі виріс на 35% - до 25,4 млрд грн