В 2011 р. кон'юнктура світового ринку не дає підстав для обмеження експорту зернових та олійних культур, - Мінагрополітики
Експорт сільгосппродукції повинен бути ліберальним, але за умови відсутності загроз національним інтересам України, цього року кон'юнктура світового ринку не дає підстав для обмеження експорту зернових та олійних культур. Таку думку під час зустрічі з представниками Європейського банку реконструкції та розвитку (ЄБРР) висловив міністр аграрної політики та продовольства України Микола Присяжнюк.
«Кон'юнктура світового ринку у поточному році не дає підстав щодо запровадження обмежувальних заходів по експорту зернових та олійних культур. Виробництво пшениці у світі в 2011/12 маркетинговому році у порівнянні з минулим роком зросте на 4,6 %, ячменю - на 7,4 %, кукурудзи - на 4,8 %, соняшнику - на 11,4 %», - повідомив міністр.
За його словами, з метою активізації експорту Верховна Рада України 7 жовтня 2011 р. ухвалила законопроект, яким передбачено скасування експортного мита на пшеницю та кукурудзу. На даний момент цей Закон знаходиться на підписі у Президента України.
Присяжнюк відзначив, що Україна вже є потужним гравцем на світовому зерновому ринку. «Наша держава - одна з провідних світових експортерів зерна. Збавляти темп ми не збираємось. Навпаки, сьогодні ми стратегічно націлені на закріплення і посилення цих позицій. У поточному році ми очікуємо виробити 53 млн т зернових культур. Це один із найвищих показників виробництва за всю історію нашої держави», - підкреслив міністр.
За словами очільника Мінагрополітики, Україна прагне, щоб обсяги валового виробництва зерна та його експорту на зовнішній ринок були значно більшими. «Україна зацікавлена у налагодженні співпраці з міжнародними фінансовими організаціями, інвестиційними установами, з компаніями-експортерами, з урядами інших держав щодо забезпечення інвестиційно-інноваційного розвитку агропромислового комплексу України», - зазначив Присяжнюк.