В 2010-2011 МР українські виробники зерна можуть втратити 12 млрд грн, - УЗА
Якщо терміново не буде вирішено питання з повернення ПДВ експортерам зерна та продуктів його переробки, виробники щерна в 2010-2011 маркетинговому році (МР) втратять близько 12 млрд грн.. Про це йдеться у відкритому листі президента Української зернової асоціації (УЗА) Володимира Клименко на ім'я віце-прем'єрів Віктора Слаути та Сергія Тігіпка, а також першого заступника голови Адміністрації Президента Ірини Акімової.
«Враховуючи і розуміючи складнощі з наповненням бюджету, УЗА ще в квітні 2010 р. проінформувала уряд про згоду компаній експортерів зерна працювати з ПДВ-облігаціями. Однак, і станом на сьогодні, ні одна компанія не одержала облігацій. Більш того, повністю незрозумілий учасниками ринку алгоритм видачі облігацій. За даними УЗА, компанії - експортери зерна та продуктів його переробки подали документи на одержання ПДВ-облігацій на суму більш ніж 5 млрд грн.», - сказано в листі.
Крім того, 90% контрактів прив'язані до американського долару. «Останнім часом, багато говориться про необхідність ревальвації гривні до рівня 6 або 7 грн за 1 дол. При зміні курсу з 8 до 7 грн за дол. виробники зерна можуть втратити близько 7 млрд грн. Гірша ситуація з вартістю маркетингового ланцюжка. Є багато прикладів, коли вартість маркетингового ланцюжка з жовтня 2007 р. до липня 2009 р. зросла на 210 грн/т, а це близько 5 млрд грн, які вийняті з кишені виробників зерна. Треба підкреслити, що основний об'єм послуг по маркетинговому ланцюжку надає держава», - наголошують аграрії.
Щоб вирішити ці питання, УЗА запропонувала Кабміну в тижневий термін довести до галузевих асоціацій та підприємств АПК графік погашення ПДВ, як живими грошима, так і ПДВ-облігаціями, і інформацію з даного питання оприлюднити на сайті міністерства фінансів. «Враховуючи низькі доходи громадян України, необхідність стабілізації та зменшення інфляційних процесів і корумпованість ПДВ, розглянути можливість зменшення ставки податку на додану вартість на групи 1-24, згідно з українським класифікатором товарів ЗЕД, до 12% з 2011 р.», - наголошується в листі.