Росія посилила митні процедури у відповідь на публікацію Україною УА з ЄС, - Глазьєв
Посилення Росією митних процедур стало відповіддю на офіційну публікацію Україною проекту угоди про асоціацію з Європейським союзом. Про це в інтерв'ю "Комерсант-Україна" заявив радник Президента РФ Сергій Глазьєв.
"Це наслідок того, що Україна нарешті офіційно оприлюднила проект свого угоди з ЄС. Ми вперше побачили цей документ лише два місяці тому, і наші митні органи, прочитавши його, почали замислюватися, як вони будуть контролювати правила походження товарів і митну вартість у зв'язку з тими змінами, які передбачає ввести Україна. Тому російська митниця, так і білоруська теж почали до цього готуватися", - зазначив Глазьєв.
За його словами, Україна, підписуючи угоду про асоціацію з Європейським союзом, порушує договір про співпрацю і партнерство з Росією.
"Я зазначу, що Україна, підписуючи УА, порушує ст. 13 цього базового договору (Великого договору про дружбу, співпрацю і партнерство), де сказано, що наші країни" утримуються від дій, що можуть завдати економічної шкоди одна одній "і" будуть прагнути до узгодження своєї фінансової, грошово-кредитної, бюджетної, валютної, інвестиційної, цінової, податкової, торговельно-економічній, а також митної політики", поглиблюючи економічну інтеграцію на основі взаємної вигоди, гармонізації господарського законодавства. Так що, вибравши асоціацію з Євросоюзом, Україна відмовляється від виконання ст. 13 договору про дружбу, співпрацю і партнерство з Росією. Це не означає, що ми будемо переглядати Великий договір , але ми змушені фіксувати той факт, що Україна в односторонньому порядку, без будь-яких консультацій з Росією приймає рішення, виключає виконання зазначеної статті Великого договору", - заявив Глазьєв.
Він також зазначив, що РФ поки не планує зі свого боку порушувати норми Великого договору, з огляду на те, що підписання УА ще не відбулося.
Відзначимо, Україна розраховує підписати Угоду про асоціацію з Євросоюзом на саміті "Східного партнерства" у Вільнюсі в листопаді цього року. Для цього Київ має виконати низку умов, які ставить ЄС. Каменем спотикання в підписанні цієї угоди називають справу ув'язненої екс-прем'єра Юлії Тимошенко.
В Європі вважають, що Росія починає тиху торговельну війну проти України, щоб блокувати її відносини з ЄС.