Збільшення ренти на видобуток газу дасть негативний сигнал інвесторам та призведе до зниження видобутку газу в Україні.
Про це повідомляє РБК-Україна з посиланням на допис співзасновника та директора економічних програм Ukrainian Institute for the Future Анатолія Амеліна у колонці для "НВ".
"Інвестори бояться Україну як вогню. І сьогодні Україна вирішила підняти податки для газовидобувних компаній до космічних розмірів", - написав він.
Амелін зазначив, що у разі ухвалення законопроекту №7038, податкове навантаження при роботі на нових свердловинах складе 60%, а на старих 79%.
"Якщо порахувати гроші інвестора, який вклав 21 млн доларів, пройшовши всі кола українського бюрократичного пекла, то чи залишиться в нього ресурс та бажання для подальшого буріння - велике питання", - додав він.
За словами Амеліна, Україна може інвестувати 4 млрд доларів у буріння нових свердловин, що дозволить за 3 роки збільшити видобуток газу до рівня, який повністю покривав би потребу в газі і дозволить відмовитися від його імпорту.
Він нагадав, що поклади газу в Україні становлять близько 1,1 трлн куб. м, що є другим найбільшим показником у Європі.
"Три роки і повна незалежність щодо газу за 4 млрд доларів замість щорічної данини Москві в 8 млрд доларів", - підсумував Амелін.
Нагадаємо, 9 лютого у Раді зареєстрували законопроект, яким пропонується збільшити ренту на видобуток газу до рекордних за всю історію країни 69%.
За словами експертів, рівень податків в Україні може стати найвищим серед усіх країн Європи.
В Асоціації газодобувників попередили про ризик зупинення видобутку газу через різке підвищення податків та загрозу повернення до газової залежності від Росії.