Збільшення кількості законопроектів у Верховній Раді України без підвищення їх якості не потрібне ні країні, ні народу. Такої думки дотримується лідер Громадського руху "Український вибір" Віктор Медведчук.
"Про яку довіру до законодавчого органу з боку громадян може йти мова, якщо він приймає закони з порушенням регламенту, а часто і Конституції? І чи може не впасти в очах громадян авторитет органу влади, представники якого, порушуючи Основний Закон, голосують за себе і за того хлопця?", - зазначає він.
За словами Медведчука, питання неперсонального голосування є одним із найболючіших для нинішньої Ради.
"У "кнопкодавстві" викриті відомі занепопокоєні чистотою голосування - в основному відрізнялися "фронтовики", в тому числі і Тетяна Чорновол. На жаль, всі розмови і про сенсорну кнопку, і про необхідність внесення відповідних змін до Регламенту ВР так і залишилися розмовами", - заявив Медведчук.
Крім цього, він прокоментував і якість прийнятих Верховною Радою законодавчих актів. За його словами, більшість з них - це або поправки до вже прийнятих законів, або "поправки до поправок". Медведчук вважає, що народні депутати, розробляючи і приймаючи закони, "мало піклуються про те, чи вписуються вони в чинне законодавство і чи не суперечать Конституції".
"Однак, незважаючи ні на що, голова ВР з оптимізмом дивиться в майбутнє українського парламентаризму і не перестає мріяти. Мабуть, пан Гройсман сподівається, що з вересня ВР стане працювати ще ефективніше, приймаючи не в 2-3 рази більше законів, ніж "неперезавантажений" парламент, а, можливо, разів у 5, а якщо пощастить, то й більше. Ось тільки підвищення кількісних показників законотворчості без зміни якісних не потрібне ні країні, ні народу. І мізерно низький рівень довіри виборців до "перезавантаження" парламенту - яскраве свідчення", - заявив політик.