ua en ru

Централізація управління фіскальною політикою може посприяти виходу з кризи, - член ради правління Deutsche Bank AG

Член ради правління Deutsche Bank AG Юрген Фітчен під час Ялтинської конференції заявив, що важливою умовою подолання кризи в єврозоні є централізація фіскальної політики в рамках Європейського Союзу. Про це повідомляє прес-служба Ялтинської конференції.

Під час дискусії про проблеми глобальної економіки Юрген Фітчен наголосив: "Для виходу з кризи необхідно делегувати права управління фіскальною політикою. Якщо країни не хочуть поступатися своїм суверенітетом, це стає перешкодою на шляху побудови нової, спільної Європи". Європейська солідарність у торгівельно-економічні сфері вигідна одночасно "бідним" та "заможним" країнам Європи. Така солідарність означає, що "бідні" країни можуть розраховувати на допомогу в ситуації економічної кризи, натомість більш економічно розвинені країни, першочергово, Німеччина, можуть розширити свої експортні можливості.

Також Юрген Фітчен заявив, що саме по собі стимулювання попиту не вирішує поточні проблеми глобальної економіки. "Світ заліз в занадто великі борги, і нам необхідне розумне балансування. Нестачі ліквідності немає. Є брак довіри" , - наголосив Фітчен, нагадавши присутнім про акумульовані у фондах кошти США, що не використовуються належним чином. "Ми не мусимо створювати попит будь-якою ціною. Нам потрібен життєздатний, сталий попит", - запевнив він.