Збиток від паводків на Далекому Сході Росії попередньо оцінюється в 2 млрд рублів
На Далекому Сході Росії підраховують збитки від паводків. За попередніми оцінками сума вже наближається до двох мільярдів рублів. Про це повідомляться "Росія 24".
Режим надзвичайної ситуації продовжує діяти в кількох регіонах.
Найскладніша ситуація як і раніше в Амурській області. У північних районах вода пішла на спад, а в центральних і південних вона, навпаки, прибуває. Основне джерело небезпеки являє річка Зея і водосховище місцевої ГЕС.
У Хабаровському краї, незважаючи на триваючий дощ, минула доба обійшлася без нових підтоплень. Але жителі напружені. Всі стежать за Бурейскою ГЕС. Якщо буде ухвалено рішення скинути воду в Амур, посилення паводку не уникнути.
Зазначимо, що зливові дощі, що тривають в Челябінській області вже кілька днів, стали причиною загибелі двох людей.
У кількох районах області складається критичне становище. МНС евакуювало мешканців. Раніше в п'яти районах Далекого Сходу був введений режим надзвичайної ситуації. Йдеться про Хабаровському і Приморському краї, Амурської області, Якутії, а також Єврейської автономної області.
Раніше глава МНС Володимир Пучков зазначив, що ситуація із зливовими дощами на Далекому Сході "знаходиться під контролем" і у жителів регіонів немає причин для занепокоєння.
А ось, як заявив вчора заступник голови Міністерства фінансів РФ Сергій Шаталов, резерв в 10 млрд рублів, який припадав на ліквідацію надзвичайних ситуацій в 2013 році, вже вичерпаний. За його словами, уряд РФ, можливо, переведе кошти, зарезервовані для ліквідації НС на 2014 рік. За попередніми розрахунками, суму яких озвучив на нараді віце-прем'єр Дмитро Козак, на допомогу населенню регіонів, постраждалих від паводків, буде виділено близько 800 млн рублів.