Спеціальна комісія при уряді Швейцарії встановила необхідний рівень достатності капіталу для двох найбільших національних банків - UBS і Credit Suisse. Згідно з випущеною сьогодні і узгодженою із Центральним банком і головним регулятором FINMA ухвалою, власний капітал повинен становити 19% від обсягу активів даних кредитних організацій, тоді як відповідно до нового банківського стандарту "Базель III" даний показник повинен знаходитися на позначці 10,5%, передає Associated Press із посиланням на опублікований сьогодні звіт комісії, повідомляє РБК. У документі також наголошується, що добитися такого, найбільш безпечного, на думку експертів, співвідношення UBS і Credit Suisse повинні будуть до 2019 р.
Експерти дійшли думки, що банкрутство цих фінансових інститутів потенційно може зробити згубний вплив на всю фінансову систему країни, проте вирішили, що настав час замінити міцні державні гарантії на більш жорсткі вимоги до капіталу. Проте з цим положенням все ще може не погодитися Кабінет міністрів країни. Саме після голосування швейцарського уряду даний законопроект може набути силу.
Відзначимо також, що проект банківської реформи зобов'язує банки розробити детальний план, до якого організація вдасться у разі "турбулентності" на фінансовому ринку. Проте швейцарські фінансові інститути все ж таки зможуть самостійно встановлювати розмір бонусів для своїх топ-менеджерів. Більш того, їм не доведеться виплачувати податок на доходи, на якому наполягали деякі законодавці.
На даний момент ухвалу прокоментував тільки один з об'єктів реформи. Банк Credit Suisse визнав, що нові правила "дуже жорсткі", але він зробить все можливе, щоб відповідати їм. Реакції від його конкурента - найбільшого в країні UBS, єдиної організації швейцарського банківського сектора, що звернулася за підтримкою до держави під час фінансової кризи, поки не надходило.
Зазначимо, 30 вересня 2010 р. UBS AG повідомив, що протягом декількох років не виплачуватиме дивіденди, які розраховує витратити на нарощування свого капіталу. Виплати можуть поновитися тільки в 2013-2014 рр., а донині банк сподівається скоротити зважені щодо ризику активи з нинішнього рівня в 400 млрд швейцарських франків (приблизно 301 млрд євро за поточними обмінними курсами ) до 300 млрд франків (225,8 млрд євро).
Нагадаємо, прийнятий 12 вересня 2010 р. новий пакет міжнародних банківських нормативів, що отримав назву "Базель III", передбачає послідовне посилювання мінімальних вимог до достатності капіталу банків. Так, коефіцієнт достатності основного капіталу першого рівня (common equity, або звичайні акції банку плюс нерозподілений прибуток, щодо сукупних активів, зважених за рівнем ризиків) буде підвищений до 4,5% з нинішніх 2%. Крім того, банки зобов'язані сформувати спеціальний буферний резервний капітал у розмірі 2,5% від активів (понад капітал першого рівня). З урахуванням цієї "подушки безпеки" мінімальні вимоги до базового капіталу першого рівня (common equity) зростають до 7% - тобто більш ніж у три рази з нинішніх 2%.