УПЦ МП відмовилася визнавати юрисдикцію Константинополя над Київською митрополією
Собор єпископів Української православної церкви Московського патріархату заявив, що рішення Константинополя стосовно українського церковного питання "не має ніякої канонічної сили" і відмовився від участі у створенні автокефальної церкви. Про це повідомляє РБК-Україна з посиланням на повідомлення УПЦ МП.
У заяві повідомляється, що "процес надання так званого томосу про автокефалію є штучним, нав'язаним ззовні", а також "не відображає внутрішньої церковної необхідності, не принесе реальної церковної єдності і поглибить поділ і посилить конфлікти серед народу України".
"При таких умовах вступ єпископату, духовенства та мирян Української православної церкви до цих процесів вважаємо неможливим", - наголошується в заяві.
Крім того, на думку УПЦ МП "зняття анафеми з предстоятеля Української православної церкви Київського патріархату Філарета є наслідком "спотвореного тлумачення православних канонів".
"Рішення про встановлення юрисдикції Константинопольського патріархату на території України є наслідком спекулятивної трактування церковної історії. А рішення про зняття анафеми та інших церковних заборон з лідерів розколу і визнання дійсності псевдохиротоний, які були зроблені ними під час перебування в розколі, є наслідком спотвореного тлумачення православних канонів...", - йдеться в заяві.
У заяві йдеться, що у зв'язку з цим "євхаристійне спілкування УПЦ МП з Константинопольським патріархатом в даний час неможливо і припиняється".
Нагадаємо, 3 листопада у рамках офіційного візиту до Туреччини президент України Петро Порошенко уклав угоду про співпрацю і взаємодії України з Вселенським патріархатом.
Раніше архієрей Константинопольської церкви, представник Вселенського патріархату при Всесвітній раді церков Іова (Гечі) заявив, що єдина автокефальна церква після отримання томосу буде називатися Православна церква в Україні.
Крім того, в Константинополі заявили, що в Україні з 11 жовтня канонічно перестане існувати Українська православна церква Московського патріархату.