Зменшення з 15% до 10% збору в Пенсійний фонд з продажу валюти фізособами - компромісний варіант, відзначив ряд експертів.
"Так, це дійсно компромісний варіант. І хоча цей відсоток все одно відчуємо, 10% більше задовольнять гравців ринку, хоча вже сама заява про введення 15%-го збору з продажу інвалюти стало причиною стабілізації валютного ринку", - вважає директор аналітичного департаменту компанії Pro Consulting Олександр Соколов.
При цьому, на його думку, нововведення скоротить обсяги тіньових зарплат в державі. "Зазначений збір зробить невигідним для працівників підприємств отримувати, а роботодавцям - виплачувати зарплату в конвертах і неофіційну зарплату в іноземній валюті. В той же час нововведення дозволить адмініструвати подібні виплати, а також збільшити доходи Пенсійного фонду", - відзначає фінансист.
Директор донецької філії Інституту стратегічних досліджень Юрій Макогон погоджується з тим, що 10% стануть компромісним варіантом для ринку.
"Незважаючи на позитив, який несе це нововведення, оскільки зазначений збір - чудовий метод зміцнення гривні, дедоларизації економіки і боротьби з валютними спекулянтами, зменшення його обсягу до 10% свідчить про готовність НБУ до діалогу з учасниками ринку і говорить про його компромісності", - додає фахівець.
Нагадаємо, в понеділок, 3 грудня, депутат Верховної Ради Валерій Шаманов (позафракційний) запропонував парламенту ввести збір до Пенсійного фонду з продажу фізичними особами готівкової валюти у розмірі 10% від суми угоди.