Поліпшення ситуації в США не здатне нівелювати ризики боргової кризи в єврозоні, - Крістін Лагард
У світі зберігається високий рівень нестабільності, незважаючи на те, що перспективи глобальної економіки останнім часом трохи поліпшилися. Таку думку в інтерв'ю Wall Street Journal висловила директор-розпорядник МВФ Крістін Лагард, повідомляє "Росія 24".
Єврозона являє собою основну загрозу для економічного зростання. Дій, заходів вживають європейські політики, недостатньо, хоча і була зроблена серйозна робота, зазначила Лагард: "Заходи приймалися по частинах, фрагментовані і часто надто пізно. Але якщо звести все воєдино, то очевидно, що вони зробили досить багато", - оцінила вона роботу європейських політиків.
В Європі є країни, що відстають і можуть не впоратися із зобов'язаннями щодо скорочення дефіциту бюджету: "Іспанія та Італія швидко рухаються по шляху реформ. Питання полягає в тому, чи зможуть вони зберегти взятий темп. Одна справа - прийняти закон, інша - переконатися, що він виконується. І тут ніякої визначеності поки немає."
Глава МВФ вважає, що боргова криза в Європі залишається серйозною загрозою для світової економіки і поліпшення ситуації в США та інших країнах не здатне нівелювати цей ризик. Крістін Лагард запевнила, що під час засідання у Вашингтоні, яке відбудеться наступного тижня, вона переконуватиме учасників МВФ в необхідності збільшити обсяг коштів, доступний для кредитування проблемних країн. Спочатку фонд планувалося збільшити на 500 млрд дол, але поки країни-донори насторожено ставляться до такої перспективи. Лагард згодна зменшити апетити МВФ на 100 млрд дол: "Потреба у фінансуванні може виявитися не такою великою, як ми розраховували в кінці минулого року." Країни єврозони погодилися збільшити свої внески на 200 млрд дол.. США поки не згодні розщедрюватися. Китай і Японія поки вагаються. Вони будуть обговорювати це питання на саміті міністрів фінансів "Великої двадцятки" у Вашингтоні.