ua en ru

"Укртрансгаз" погодив режими роботи ГТС по балканському напрямку на 2016 рік

"Укртрансгаз" погодив режими роботи ГТС по балканському напрямку на 2016 рік Фото: "Укртрансгаз" погодив режими роботи ГТС по балканському напрямку

"Укртрансгаз" готовий надалі забезпечувати безперебійний транзит блакитного палива

Під час щорічної міжнародної наради газотранспортних компаній-транзитерів російського газу в балканському напрямку, оператор газотранспортної системи (ГТС) України узгодив проведення планово-профілактичних і ремонтних робіт на вітчизняних трубопроводах відповідного напрямку на 2016 рік та підписав відповідний протокол. Про це повідомляє прес-служба ПАТ "Укртрасгаз".

"У поточному році ми традиційно виконали всі заплановані роботи на українській ГТС і готові надалі забезпечувати безперебійний транзит блакитного палива по всім напрямкам в тому числі по балканському", - повідомив директор Центрального диспетчерського департаменту ПАТ "Укртрансгаз" Андрій Дацюк під час підведення підсумків з виконання планово-профілактичних і ремонтних робіт на вітчизняних газопроводах балканського напрямку.

Також у повідомленні відзначається важлива роль проведення зустрічей з обговорення поточних питань диспетчерської взаємодії і поліпшення міжнародного співробітництва. Це, як зазначається, забезпечить надійність транзиту газу споживачам.

"Систематична синхронізація ремонтно-профілактичних робіт дозволяє максимально зменшити можливі технологічні витрати від простою потужностей, як видобувних, так і транспортних, а також забезпечити отримання природного газу споживачами у повному обсязі. Варто відзначити, що унікальність вітчизняної газотранспортної системи дозволяє одночасно транспортувати газ, закачувати в підземні сховища та проводити ремонтно-профілактичні роботи", - йдеться у повідомленні.

Як зазначається, з метою своєчасного виконання контрактних зобов'язань на диспетчерських нарадах встановлюються спеціальні проміжки часу (у літній період), у які всі країни-учасниці планують проведення на своїй території ремонтних робіт, що обмежують транспортування газу. Кожна з країн-учасниць збирає дані про необхідність виконання ремонтних робіт на своїй ГТС: терміни виконання, відбір, максимальна продуктивність системи, тощо.

Після чого, на основі наданих проектів розробляється єдиний синхронізований план-графік ППР по всій інтегрованій газотранспортній системі Європи.

Нагадаємо, раніше повідомлялося, що Україна з початку 2015 року транспортувала 52 млрд. куб. м газу в Європу.