Компанія зробила це, незважаючи на наявні борги перед українськими держбанками
ПАТ "Укртелеком" передав російському "Сбербанку" всі ліквідні активи в забезпечення кредиту на суму 250 млн доларів, взятого у вересні 2011 року. Про це свідчать матеріали судового рішення, винесеного Печерським райсудом Києва 12 липня 2017 року.
Згідно з матеріалами справи, 28 вересня ПАТ "Укртелеком" та ПАТ "Сбербанк Росії" уклали кредитний договір на зазначену суму з терміном погашення 16 листопада 2016 року, забезпеченням за яким стало все "ліквідне майно" дебітора.
При цьому, згідно з умовами приватизації держпакету акцій "Укртелекому", за придбаний пакет держакцій компанія "ЕСУ"зобов'язалася виплатити протягом 30 календарних днів 4,24 млрд гривень Фонду держмайна і протягом 60 календарних днів з дати нотаріального посвідчення договору купівлі-продажу ще 5,29 млрд гривень .
Після сплати першого траншу за договором, інші грошові зобов'язання ТОВ "ЕСУ"випустило облігації серій "А" і "В" з терміном обігу 2 роки, які за договорами купівлі-продажу цінних паперів передані державним банкам, зокрема, АТ "Укрексімбанк" та АТ "Ощадбанк".
"До теперішнього часу ТОВ "ЕСУ" своїх зобов'язань за зазначеними договорами в повному обсязі не виконав, внаслідок чого утворена заборгованість перед АТ "Ощадбанк" та АТ "Укрексімбанк", яка постійно збільшується", - йдеться в судових матеріалах.
Нагадаємо, Печерський районний суд Києва повторно заарештував акції оператора зв'язку "ТриМоб" в рамках справи про приватизацію компанії "Укртелеком", що належить бізнесменові Рінату Ахметову.