Виконання експортних контрактів допоможе прискорити переозброєння української армії без додаткового навантаження на державний бюджет. Про це повідомив перший заступник генерального директора "Укроборонпрому" Сергій Пінькас, повідомили у прес-центрі держконцерну.
За словами Пінькаса, частину продукції "Укроборонпрому", яка не є необхідною для вирішення бойових завдань у зоні АТО, слід експортувати, а за отримані кошти модернізувати українську армію.
"Танки "Булат" виготовляються в Харкові, на заводі імені Малишева, вони стоять на озброєнні і активно використовуються в зоні АТО. А "Оплот" вигідніше експортувати, ніж використовувати на війні. Експортна ціна "Оплоту" - 4,9 млн дол. Краще продати його і за отримані гроші відремонтувати і модернізувати кілька десятків Т-64 до рівня "Булат"", - заявив Пінькас.
За його словами, в тій місцевості, де сьогодні ведуться бої, потрібні в основному БТР або бронеавтомобілі, а не танки. "А для виконання "танкових" завдань цілком підходять і модернізовані Т-64 і Т-72", - вважає перший заступник гендиректора "Укроборонпрому".
Водночас він зазначив, що вже цього року концерн планує виготовити 40 танків "Оплот". "А з наступного року ми збираємося вийти на показники 100-120 "Оплотів" щорічно", - додав Пінькас.
Нагадаємо, раніше прем'єр-міністр Арсеній Яценюк доручив "Укроборонпрому" доповісти про виконання держзамовлення на постачання озброєння у ЗСУ.