"Укрнафта" визнає борг у розмірі 9,381 млрд грн, проте не має в своєму розпорядженні коштів для його погашення
Голова правління ПАТ "Укрнафта" Марк Роллінс звернувся до прем'єр-міністра України Арсенія Яценюка з пропозицією щодо ключових питань, що стосуються діяльності компанії, а також виплати податкового боргу компанії. Про це йдеться в листі Роллинса на адресу прем'єр-міністра України від 23 листопада 2015 року, копію якого має РБК-Україна.
Згідно з документом, "Укрнафта" визнає загальний борг у розмірі 9,381 млрд грн, проте повідомляє, що компанія не має в своєму розпорядженні оборотними коштами для його погашення.
"На даний момент "Укрнафта" не має в своєму розпорядженні оборотними засобами, які забезпечили б можливість виконання існуючих зобов'язань. При цьому низькі ціни на світовому ринку нафти, негативні тенденції на ринку не дають підстав для позитивних очікувань щодо поліпшення ситуації з фінансовим забезпеченням "Укрнафти", - йдеться в листі.
Таким чином, глава правління компанії пропонує кілька рішень конкретної проблеми, а також питань, що стосуються подальшого розвитку компанії. Зокрема, погашення НАК "Нафтогаз України" боргу за 11,4 млрд куб. м природного газу, переданого "Укрнафтою" в ГТС України в 2006-2013 рр ..
На переконання Роллінса, ці можуть бути використані для поповнення обігових коштів компанії і погашення боргів. Справедливою ціною цього газу, на думку керівника компанії, може бути 4518 грн/тис. кубометрів (за весь газ - 51,5 млрд грн). Разом з тим відзначається, що у випадку, якщо між сторонами не буде досягнуто домовленості про рівні середньої ціни, за якою повинна вираховувати вартість газу, то пропонується залучити експерта міжнародного рівня для відповідної оцінки вартості та/або методології такої оцінки. При цьому виплатити борг НАКу пропонується протягом 7 років.
Крім цього, пропонується укладення нового договору щодо реструктуризації боргу з Державною службою фіскальної ГФС.
Також главою компанії пропонується відмовитися від авансового методу плати податку на прибуток і ренти, повне звільнення від ренти промислів з трудноизвлекаемым вичерпаним ресурсом, надання пільг для законсервованих родовищ та ділянок, на яких реалізуються нові інвестиційні проекти.
Крім цього пропонується сприяння з боку держави отримання нових ліцензій та продовження діючих; виплата компанією протягом двох років 30% дивідендів, щоб з'явилася можливість інвестувати в розвиток. Також пропонується кожен другий рік пропонується переглядати дивідендну політику, яка, як наголошується в документі, буде базуватися на ліквідності та інвестиційному плані на наступні 2 роки".
У свою чергу "Укрнафта" готова взяти на себе зобов'язання щодо укладення довгострокових договорів на продаж, або договорів на переробку давальницької сировини сирої нафти на ринкових умовах.
Відповідну пропозицію було складено і на адресу Міністерства фінансів України, Державної фіскальної служби і ПАТ "НАК "Нафтогаз України".