Ковальчук заявив, що ставка на нові, новостворені активи на рівні 12,5%, влаштовує "Укренерго"
Національна енергетична компанія "Укренерго" за умови переходу на RAB-регулювання з нормою прибутковості 12,5% зможе залучати кредитні кошти і збільшити виплати дивідендів на користь держави. Про це зазначив в.о. голови правління компанії Всеволод Ковальчук, передає УНІАН.
"Укренерго" ставка на нові, новостворені активи на рівні 12,5%, влаштовує, тому що ми як державна компанія залучаємо фінансові ресурси в 100% випадків у міжнародних фінансових організацій під державні гарантії. Відповідно, ця ставка є для нас абсолютно достатньою", - зазначив керівник.
Разом з тим він зазначив, що без держгарантій за такої норми прибутковості залучати кредитні кошти було б проблематично.
"Для того, щоб стимулювати реальний прихід нових інвестицій в енергетичний сектор, ставка на нову базу активів повинна бути однозначно вище, ніж поточні ставки кредитів", -- сказав Ковальчук.
Питання ставки на стару базу активів він назвав дискусійним, але прийнятним для "Укренерго".
"Враховуючи, що ми є власність держави, і виплачуємо дивіденди на користь держави, то автоматично випливає, що значення будь-якої ставки активів вище нуля дасть додатковий дохід власнику нашому. Відповідно, інтереси держави як власника однозначно – чим більше ця ставка, тим вони будуть в кращому вигляді задоволені", - зазначив Ковальчук.
За його словами, "Укренерго" ще не прийняло остаточного рішення щодо дати переходу на RAB-регулювання.
"Очікуємо, як завершаться перші пілотні переклад для перших обленерго, чим закінчиться дискусія стосовно ставок. Після цього будемо приймати остаточне рішення. У будь-якому випадку плануємо переходити не пізніше 1 січня 2019 року. Але це наші плани, остаточне рішення буде приймати регулятор", – сказав Ковальчук.
Він зазначив, що у "Укренерго" є достатня кількість затверджених інвестиційних проектів, для фінансування яких могли б бути використані кошти тарифу.
"Але в той же час у нас є певні організаційні моменти, наприклад, НКРЕКП закладає певні запобіжники так, щоб інвестпрограми виконувалися і не було не використання коштів за призначенням, щоб в попередньому періоді до того, як компанії перейдуть на стимулююче тарифоутворення, вони повинні продемонструвати показник виконання інвестпрограми не нижче 99% І цей показник не витримується точно нашою компанією", – сказав він.
Раніше про перехід на RAB-регулювання заявили "Чернігівобленерго", "Львівобленерго", "Прикарпаттяобленерго" і "Сумиобленерго". Також про відповідні плани заявляв керівник "Хмельницькобленерго" (контрольний пакет акцій належить державі).
В "Урядовому кур'єрі" було опубліковано постанову, якою затверджується нова методика, яка дозволить ввести стимулюючі тарифи для обленерго. Постанова набрала чинності з 10 січня. Постановою закладається в так зване RAB-регулювання прибутковість для обленерго на рівні 12,5% річних на нову базу (мова йде про інвестиції в нові активи) і так само 12,5% річних прибутковості на стару базу (наявні активи компаній).