Україну будуть примушувати до пошуку "болісної" форми миру вже до кінця року, - Єрмолаєв
М'який примус України до миру, який відбувався навесні 2016 року, може обернутися ультимативним примусом до пошуку форми миру вже до кінця цього року. Про це директор Інституту стратегічних досліджень "Нова Україна" Андрій Єрмолаєв сказав в ході прес-конференції в Києві.
"Очікування миру на Донбасі, можливо - виборів, можливо - Мінська-3 зараз обертається новими ультиматумами. М'який примус до миру, який ми спостерігали в березні, квітні, травні 2016 року, в ході консультацій, зустрічей в Нормандському форматі, Мінських переговорів, можуть обернутися ультимативним примусом до миру", - сказав Андрій Єрмолаєв.
За його словами, очікування радикальних змін в американській і європейській політиці у зв'язку з виборами говорить про те, що, незалежно від трагедій, переживань в Україні, ті, хто представляє Україну, ті, хто символізують політичну владу – втрачають довіру наших західних партнерів.
"Все частіше не тільки політики, але й представники національної влади західних країн говорять про те, що санкції відносно Росії як інструмент подолання конфлікту в Україні є недієвими і не дають потрібного ефекту. Грубо кажучи, Україну будуть примушувати до пошуку болісної форми миру вже до кінця року. Чим це обернеться – персональним тиском, політичною дискредитацією, черговими планами Мореля у кубі – вже покажуть найближчі місяць-півтора. Але я переконаний, що до 2017 року наші західні партнери чекати не будуть", - вважає директор Інституту "Нова Україна".
Він нагадав, що лідери виборчих кампанії в США, Франції, Німеччини змушені тлумачити і коментувати українську проблему, оскільки це вже стало частиною їх внутрішньої політики. "Недієздатність влади і небажання знайти формулу процесу примирення в країні стало міжнародною проблемою. Тому мир, можлива підтримка і більш активна допомога Україні, або війна і ізоляція – ось той вибір, з якими ми зіткнемося восени 2016 року в міжнародному форматі", - упевнений Андрій Єрмолаєв.
"Проблема, яку ми будемо вирішувати як молода нація, полягає у виборі: авторитарна мала Україна, або новий мирний процес, частиною якого буде зміна нинішнього складу влади. Відбудеться це на основі конфлікту або складного але національного політичного діалогу – покаже вже жовтень місяць", - підкреслив експерт.
Він також додав, що війна на Донбасі з виклику, і з загрози державності стала ще й вигідною справою. "Ми, по суті, маємо специфічний, жорстокий, ще один виток первісного накопичення капіталів. Але тепер у цьому найактивнішу роль приймають ті, хто розпоряджається військовим бюджетом, забезпечує контрабандні маршрути, ті, хто кришує навколовоєнний бізнес", - підсумував Андрій Єрмолаєв.