В Україні створять єдину організацію з необхідним ресурсом для продовження програми забезпечення житлом українців. Верховна рада схвалила в другому читанні відповідний законопроект №5308.
Про це повідомляє РБК-Україна з посиланням на трансляцію засідання ВР.
"За" проголосували 277 нардепів.
Відповідно до закону, Державна іпотечна установа приєднається до ПрАТ "Українська фінансова житлова компанія" ("Укрфінжитло"). Останнє створили в 2020 році на виконання завдання президента щодо реалізації програми "Доступна іпотека".
Документ викладає в новій редакції статтю 30 закону "Про державний бюджет України на 2021 рік".
Міністерство фінансів має здійснити випуски облігацій внутрішньої державної позики з подальшим придбанням у порядку, визначеному Кабінетом міністрів, у держвласність в обмін на такі облігації акцій додаткової емісії ПрАТ "Укрфінжитло".
Передбачені зміни в додаток №2 до закону про бюджет. Збільшується плановий показник державних внутрішніх запозичень на 20 млрд грн. Таким чином ув бюджеті на цей рік граничний обсяг державного боргу зросте на 20 млрд гривень.
Раніше в партії "Слуга народу" заявляли, що в короткостроковій перспективі буде надано близько 8 тисяч іпотечних кредитів для придбання житла і придбано 12 тисяч квартир для передачі їх у фінансовий лізинг.
Відзначимо, сьогодні на житловому обліку перебувають понад 650 тисяч сімей, підтримки держави очікують також 1,5 млн переселенців з Криму і Донбасу.
Також у цьому законі до другого читання передбачили видатки :
Документ визначає, що за рішенням Кабміну розподіл бюджетних призначень загального фонду держбюджету за програмою заходів щодо боротьби з коронавірусом здійснюється на вакцинацію населення та заходи щодо запобігання поширенню на території України COVID-19. Це рішення може передбачати й визначення нових бюджетних програм.
Також уряд може за погодженням з комітетом Ради з питань бюджету скорочувати витрати держбюджету і надавати кредити з держбюджету на фінансування програми заходів з боротьби з COVID-19.
Нагадаємо, за основу Рада схвалила цей закон у ході позачергового засідання парламенту 13 квітня.
Як писало РБК-Україна, в кінці лютого президент Володимир Зеленський заявив, що кредитний бум в Україні настане, коли ставки по кредитах, в тому числі іпотечних, знизяться до 5% річних.
Так, прем'єр-міністр України Денис Шмигаль анонсував програму доступної іпотеки під 5% річних.