Українську ГТС спробують продати комусь зі своїх, - Симоненко
Небажання розголошення реальної вартості газотранспортної системи України за результатами проведеної експертизи - своєрідна гра, мета якої, або продати ГТС "своїм", або закордонним компаніям, не допускаючи в торги російський бізнес. Про це РБК-Україна повідомив лідер КПУ Петро Симоненко.
"І той, і інший шлях шкідливий для економіки України. Адже ГТС, враховуючи її стратегічне значення, може серйозно вплинути на ту ж тарифну політику щодо газу для промислових підприємств, реального сектора економіки, а також для комунальників. Тому йде гра: або продати ГТС комусь зі своїх, або втягувати сюди для участі в торгах представників зарубіжних компаній, при цьому обмежуючи можливості російського вектора в цьому процесі", - зазначив лідер КПУ.
Симоненко підкреслив, що комуністи наполягають на поверненні базових галузей промисловості в держвласність. Зараз же фактично підготовлено проект про приватизацію газотранспортної системи.
"Ми, комуністи, виступаємо категорично проти цього. І щоб не було подібної спекуляції, особливо у визначенні ціни ГТС, ми запропонували, що вона повинна залишатися у власності держави", - констатував Симоненко, додавши, що парламент повинен скасувати заборону на вступ України до міждержавні консорціуми з управління ГТС.
"Тоді Україна, у чиїй держвласності буде знаходитися газотранспортна система, матиме право вступати в міжнародні консорціуми, де ми будемо гарантувати більш ефективне використання ГТС", - підкреслив він.
Симоненко уточнив, що не виключає звернення з відповідним депутатським запитом про оцінку ГТС, щоб надалі її використовувати при можливому голосуванні в парламенті.
"Раніше, за різними експертними оцінками визначали вартість ГТС в 20 млрд дол. Але для нас сьогодні дуже важливо розуміти принципи, з якими держава підходить до використання своїх активів, які можуть давати набагато більше прибутку", - констатував він.
Як приклад Симоненко навів приватизацію "Криворіжсталі". Тоді комуністи наполягали, щоб це підприємство не ставало об'єктом продажу. Адже тоді воно давало більше 4 млрд грн надходжень до держбюджету.
"Тоді (від продажу) отримали нібито 24 млрд грн, а тепер що? Тепер там йде колосальне скорочення робочих!", - повідомив він.
Симоненко підкреслив, що комуністи вже зробили до парламенту законопроект про націоналізацію, щоб мати механізми з повернення стратегічних об'єктів.