Для реалізації потенціалу фондового ринку України необхідно продовжувати розвивати інфраструктуру
Український фондовий ринок з минулого року демонструє позитивні зміни. Про це заявив керуючий партнер інвестиційної групи ICU Костянтин Стеценко, виступаючи на Ukrainian Financial Forum 2018 в Одесі.
Разом з тим, Стеценко зазначив, що для реалізації потенціалу українського фондового ринку необхідно продовжувати розвивати інфраструктуру та удосконалювати нормативну базу.
"Український ринок продовжує не тільки виживати, а й розвиватися. Незважаючи на цикл збільшення ставок НБУ, який триває вже майже рік, розширився перелік емітентів. Ми побачили випуски облігацій корпоративного сектора і банків, до яких приєдналися органи місцевого самоврядування (Львів, Івано-Франківськ)", - зазначив він.
При цьому, він вважає важливою подією для розвитку вітчизняного фондового ринку ухвалення закону про номінального утримувача, який набуде чинності через два місяці й істотно спростить для іноземних інвесторів роботу з українськими цінними паперами, знижуючи витрати і ризики, підвищуючи ефективність такого інвестування. Ще одним важливим і очікуваним нововведенням, за його словами, має стати відкриття доступу іноземних інвесторів до ОВДП через міжнародний розрахунковий депозитарій Clearstream.
Також Стеценко зазначив, що активність іноземних інвесторів істотно зросла. Портфель нерезидентів в ОВДП за рік збільшився з 2,2 млрд грн до 7,4 млрд гривень, досягаючи на піку 14,5 млрд, але цей обсяг все ще залишається невеликим і має значний потенціал зростання.
"Однак, незважаючи на обережне ставлення інвесторів до України, наша країна все більше помітна на радарах інвесторів. Непрямим підтвердженням цього стало відкриття окремої сторінки Міністерства фінансів в інформаційній системі Bloomberg, де в одному місці зібрана інформація про випуски державних цінних паперів, анонси аукціонів з розміщення, список первинних дилерів та інша корисна інформація", - сказав Стеценко.
Крім того, зазначаючи пожвавлення ринку ОВДП, він звернув увагу на зростання вкладів у ОВДП фізичних осіб. За рік портфель ОВДП, що належить фізичним особам, збільшився з 740 млн грн до 4,6 млрд грн.
"Ставки за депозитами в банках дуже повільно реагують на зміни ситуації на ринку, і значно нижче доходностей держоблігацій. З урахуванням податкових пільг це робить вкладення в ОВДП дуже привабливими", - вважає він.
Крім того, Стеценко додав, що серйозну підтримку фондовому ринку повинен надати запуск другого рівня пенсійної системи, який передбачений прийнятою в минулому році пенсійною реформою на 2019 рік. Зростання накопичень пенсійних фондів створить значний інвестиційний ресурс, сформує додатковий попит на фінансові інструменти та стане стимулом для нових випусків.
Український фінансовий форум (UkrFinForum2018) проходить 20-21 вересня в Одесі. Близько чотирьохсот представників фінансового ринку, міжнародні та українські експерти, інвестори, представники влади та регуляторів обговорюють перспективи розвитку вітчизняної і світової економіки, хід реформ в Україні, створення умов для інвестування. Організатором форуму виступає інвестиційна група ICU.
Група ICU - незалежна фінансова група, що надає послуги з управління активами та приватним акціонерним капіталом. Група спеціалізується на ринках Центральної і Східної Європи.
Заснована в 2006 році фахівцями з ING, група ICU є лідером по управлінню активами в Україні. Під її управлінням знаходяться активи на суму понад 500 млн доларів.
Власником компанії є її топ-менеджмент. Керуючі партнери ICU - Макар Пасенюк і Костянтин Стеценко.