За словами Папієва, у суспільства давно назріли питання до влади, на які відповідей поки немає
Українська влада продовжує незаконну люстрацію, незважаючи на неодноразові заклики авторитетних міжнародних організацій щодо необхідності приведення її у відповідність з європейськими нормами. Про це сказав народний депутат від "Опозиційного блоку" Михайло Папієв, коментуючи призначення нового керівника департаменту люстрації Мін'юсту, повідомляє пресс-служба політсили.
Політик зазначив, що у суспільства давно назріли питання до влади, на які відповідей поки немає.
"Питання перше. Коли в закон про люстрацію будуть імплементовані рекомендації Венеціанської комісії, як цього неодноразово вимагала Парламентська асамблея Ради Європи у своїх резолюціях? Виходить, що всі заяви влади про прихильність європейським демократичним цінностям – лише порожні слова", – зазначив Папієв.
"Друге питання. Як Україна має намір аргументувати свою позицію в Європейському суді з прав людини, куди незаконно звільнені чиновники звертаються з позовами? І на які міжнародні норми вони будуть посилатися, захищаючи незаконну люстрацію?", – підкреслив політик.
Він зазначив, що європейські інституції не підтримують люстрацію без суду і те, що під неї підпадають виборні посади.
"Третє питання. Чи хтось прораховував з люстраторов, у скільки Україні обійдуться компенсації незаконно звільненим чиновникам, які подали масові позови до Європейського суду з прав людини та які їх виграють? І звідки це брати гроші?", – зазначив народний депутат.
Він додав, що кожне позитивне рішення суду – це компенсація в сотні тисяч гривень і відновлення чиновника на посаді.
"Четверте питання. Чому директором департаменту люстрації Мін'юсту призначили 28-річну Анастасію Задорожну? Хіба не знайшлося більш досвідченого і професійного керівника на цю відповідальну посаду? І чому в ході двох попередніх конкурсів комісія не змогла визначити переможця?", – сказав політик.
"П'яте питання, фінальне. Хто з влади понесе відповідальність за люстрацію, з її порушеннями законів, Конституції та міжнародних норм? Люстрація в Україні використовувалася владою виключно як інструмент боротьби з неугодними. Вона не подолала корупцію, не відновила владу, не привела професіоналів на держслужбу, і сьогодні це очевидно всім", – додав Папієв.
Він висловив упевненість, що рано чи пізно нинішня люстрація буде скасована і приведена у законодавче поле.
"Винні у незаконних звільненнях чиновників будуть відповідати за це. А в держслужбу прийдуть справжні професіонали, компетентні керівники, які виведуть країну з кризи, проведуть реформи та забезпечать гідне життя громадянам", – резюмував Папієв.