Розроблюваний Адміністрацією Президента України (АП) законопроект, що передбачає можливість відправлення екс-прем'єр- міністра Юлії Тимошенко на лікування за кордон, містить пункт, згідно з яким час зарубіжної поїздки має використовуватися винятково для одужання.
Розроблюваний Адміністрацією Президента України (АП) законопроект, що передбачає можливість відправлення екс-прем'єр- міністра Юлії Тимошенко на лікування за кордон, містить пункт, згідно з яким час зарубіжної поїздки має використовуватися винятково для одужання. Гарантувати виконання цього пункту повинна приймаюча країна, повідомляє "Дзеркало тижня. Україна" з посиланням на джерело в АП.
Стосовно до Тимошенко це означає: німецька сторона має гарантувати, що екс-прем'єр буде лікуватися в "Шаріте", а не замість цього проводити прес-конференції у Бундестазі.
Передбачається, що мова йде про внесення змін до вітчизняного Кримінально-виконавчого кодексу, які узаконять механізм надання "канікул" засудженим, які потребують стаціонарного лікування.
Згідно із чернеткою проекту, особам, які відбувають покарання, а також їхнім родичам, адвокатам і представникам пенітенціарної системи, буде дано право звертатися до судів із проханням надавати ув'язненим щось на кшталт "відпустки за станом здоров'я". Прохання мусить підкріплюватися лікарським висновком, виданим або українським, або закордонним медичним закладом. У цьому документі повинен бути вказаний термін, імовірно необхідний для лікування, а також може міститися рекомендація про лікування за кордоном, якщо необхідна лікарська допомога не може бути надана в Україні.
Час "лікувальних канікул" (якщо такі будуть дозволені судом) обмежено одним роком, проте передбачена можливість пролонгації. Для подовження терміну позатюремного лікування необхідно нове прохання і новий медичний висновок. Згідно з концепцією розроблюваного документа, із проханням про пролонгацію до суду можуть, знову-таки, звертатися як сам засуджений, так і його родичі, лікарі або адвокати.
Місяці, проведені поза місцями позбавлення волі, в рахунок погашення тюремного строку не зараховуються. По завершенні курсу лікування засуджений має повернутися до місця виконання покарання та "досиджувати" передбачене вироком. Однак може і не повернутися: для пацієнта-в'язня передбачається можливість умовно-дострокового звільнення (УДЗ) за станом здоров'я. Після закінчення лікування він може клопотати перед судом про УДЗ на підставі медичного висновку про незадовільний стан здоров'я.
Джерело звернуло увагу на три важливі обставини. Перша: пропоновані зміни розробляються не тільки "під Тимошенко", вони стосуватимуться всіх ув'язнених. І дозволять багатьом тяжкохворим засудженим отримати необхідну медичну допомогу, яку їм не спроможні надати в місцях виконання покарань. Друга: з моменту прийняття судом рішення про надання "канікул" засуджений звільняється з-під варти. Третя: виконання вироку стосовно нього переривається, але він продовжує залишатися засудженим.
Як заявив напередодні в ефірі "Шустер Live" заступник голови фракції "Батьківщина" Сергій Соболєв, питання про введення обмеження на продовження політичної діяльності Юлії Тимошенко за кордоном не обговорювалося.
Таже повідомляється, що "часткове помилування" Тимошенко передбачає її звільнення за сценарієм Луценка. Раніше голова комітету закордонних справ Європарламенту Ельмар Брок заявив про те, що повідомлення євродепутата Марека Сівеця про "часткове помилування" Тимошенко не відповідає дійсності. Сівець, своєю чергою, заявив про те, що все ним опубліковане в особистому блозі було раніше прочитано в українській пресі.
Нагадаємо, голова Верховної Ради Володимир Рибак сподівається, що наступного пленарного тижня парламент розгляне проект закону, що стосується можливості лікування тяжкохворих засуджених за межами України.
Раніше Президент Віктор Янукович під час робочої поїздки до Донецької обл. запевнив, що підпише закон, який дозволяє засудженій екс-прем'єр-міністру Юлії Тимошенко лікуватися за кордоном, якщо Верховна Рада підготує і прийме відповідний закон.
Юлія Тимошенко з 5 серпня 2011 р. відбуває семирічний термін покарання за перевищення влади і службових повноважень при укладанні газових угод з Росією у 2009 р. Ув'язнення Тимошенко серйозно похитнуло відносини України з Європою, яка вимагає привести вітчизняне законодавство до європейських норм. Зокрема, ЄС вимагає вирішити питання з політичними в'язнями. Як заявляли українські високопосадовці, Україна вже у жовтні ц.р. виконає всі умови для підписання Угоди про асоціацію з Європейським союзом, включаючи правове розв'язання проблеми зі звільненням екс-прем'єрки Тимошенко та лікуванням її у Німеччині .