Послуга протягом року відпрацьовувалася в статусі пілота на території Чернігівської області
Державна служба з питань геодезії, картографії та кадастру запустила онлайн-сервіс реєстрації земельної ділянки. Про це повідомив перший заступник міністра аграрної політики і продовольства України Максим Мартинюк на своїй сторінці в Facebook.
За словами Мартинюка, електронна послуга протягом року відпрацьовувалася в статусі пілота на території Чернігівської області і на початку грудня була поширена на всю Україну.
"Новий функціонал дозволяє сертифікованим інженерам - землевпорядникам подавати заявку на реєстрацію ділянки онлайн і є частиною стратегії clerk-free, яка останні три роки впроваджується в земельних відносинах", - написав він.
Сервіс передбачає ідентифікацію інженера землевпорядника за допомогою цифрового підпису та номера кваліфікаційного сертифіката, а всі дані, включаючи технічну документацію подаються у відсканованому вигляді. Таким чином виключається можливість корупційних вимог з боку реєстратора та/або відмови в реєстрації з надуманих приводів, що було не виключено при фізичній подачі документів. Також усувається ризик штучного затягування оформлення, оскільки онлайн-заявка відразу відображається у системі, і в кадастрового реєстратора включається зворотний відлік строку, який відведений законодавством для внесення відомостей до Державного земельного кадастру - 14 днів.
"На відміну від попередніх електронних послуг в земельній сфері, які були орієнтовані перш за все на громадян, це скоріше B2B функціонал. Однак у підсумку, у виграші залишаться насамперед власники земельних ділянок", - написав Мартинюк.
Щорічно в Державному земельному кадастрі реєструється близько 1 млн земельних ділянок або в середньому 4000 ділянок на добу.
Фото: запис в Facebook Максима Мартинюка
Нагадуємо також, що завтра відбудеться онлайн-прес-конференція на Facebook-сторінці Максима Мартинюка, присвячена підбиттю підсумків року в аграрній галузі.