Процедура роздержавлення може тривати до одного року
Міністерство аграрної політики та продовольства України, Фонд державного майна України і Фонд інновацій та розвитку (Республіки Грузія) створюють спільну робочу групу і розпочинають пілотний проект з роздержавлення аграрних ДП, повідомили у прес-службі МінАП.
Для участі у проекті відібрано 10 державних підприємств зі сфери рослинництва, тваринництва, конярства, а також з науково-дослідної та переробної галузі. Одне з них - сільськогосподарське підприємство "Трест" - вже пройшло передприватизаційну підготовку та наказом міністерства передано до сфери управління регіонального відділення Фонду держмайна по Чернігівській області. Робота по дев'яти ДП завершиться найближчим часом.
"Ми цілеспрямовано відібрали різні підприємства з погляду спеціалізації, розташування і механізмів роздержавлення, які можуть бути застосовані. Частина з них підпадає під паї, другі приватизують, а майно інших реалізують на аукціоні. Наша спільна мета - відпрацювати кожен з механізмів, скоординувати дії та на практиці імплементувати успішний досвід наших грузинських партнерів", - повідомив заступник голови робочої групи Мінагрополітики з питань роздержавлення Олексій Зубрицький.
Крім того, учасники робочої групи розраховують на прискорення процедури роздержавлення, яка, за попередніми оцінками, може тривати до одного року.
Раніше робоча група Мінагрополітики з питань приватизації рекомендувала до роздержавлення перші 100 держпідприємств. Фінансова діагностика кожного з них підтвердила їх збитковість і нездатність відновити економічну активність в умовах державного підпорядкування.
Як повідомлялося, збиток підприємств МінАП за рік склав 500 млн грн.
Наприкінці травня в МінАП обрали керівників 15 держпідприємств.
Нагадаємо, аграрні активи України пустять з молотка.