Україні слід у першочерговому порядку розробити програму поступової відмови від ядерної енергетики. Таку думку висловив координатор енергетичної програми Національного екологічного центру України Артур Денисенко, повідомляє Deutsche Welle.
На думку еколога, треба негайно реалізувати "величезний потенціал енергозбереження України", перш ніж шукати додаткові джерела енергії.
Експерт нагадав, що Україна входить до списку світових лідерів з розвитку атомної енергетики. Це означає, що український уряд не може не реагувати на події, що відбуваються зараз в Японії. "Ми сподіваємося, що після того, як весь світ побачив кадри, де будинки під натиском стихії розсипаються, ядерного ренесансу вже не буде", - заявив А.Денисенко.
Водночас, він визнав, що поки офіційний Київ не продемонстрував адекватного реагування. "Я чув думки представників "Енергоатому" про принципову неможливість повторення японських подій в Україні через те, що тут несейсмоактивна зона і атомні реактори абсолютно іншої конструкції", - сказав А.Денисенко. На його думку, це абсолютно неправильно. Адже в районі Карпат проходить одна з найбільш сейсмічно активних зон в Європі, а технологічно відсталі реактори українських АЕС більш схильні до небезпеки в екстрених ситуаціях, ніж японські.
Раніше представники Мінпаливенерго України заявляли про намір переглянути Енергетичну стратегію до 2030 року з тим, щоб відмовитися від наміченого будівництва десятків нових ядерних енергоблоків. Однак, А.Денисенко вважає це недостатнім.