ua en ru

В Україні сьогодні відзначають християнське свято Яблучний Спас

В Україні сьогодні відзначають християнське свято Яблучний Спас Фото: в Україні відзначають Яблучний Спас

Свято Преображення Господнього є одним з найбільш значущих в році

В Україні сьогодні, 19 серпня 2015 р., християни православного та греко-католицького віросповідання відзначають свято Яблучний Спас, також його називають Другий Спас або свято Преображення Господнього.

У народному календарі православних слов'ян Яблучний Спас - це один з перших свят врожаю, день, з якого, згідно з повір'ями, природа розгорталася до осені і зими.

До особливостей свята-Яблучний Спас відноситься і те, що в цей день відбувається освячення плодів. В цей день в церкві святять фрукти, мед, хлібні колоски. Такі колосся і насіння зберігають до наступної сівби. Звичай освячувати плоди - древній. Підставою для встановлення звичаю освячувати плоди саме в цей день було те, що на сході (зокрема, в Греції) до цього часу достигають плоди, які приносили до храму для благословення і в знак подяки Богу за отримання цих плодів для харчування людини.

В Україні сьогодні відзначають християнське свято Яблучний Спас

Фото - в Україні відзначають Яблучний Спас

Святковою стравою Спаса є печені яблука. Верхівку з хвостиком відрізають, виймають середину з насінням, кладуть туди мед або цукор і запікають у печі. Готують пироги й штруделі з яблучною начинкою. За народним звичаєм, до цього свята не їли яблук.

Прийнято вважати, що ночі після Яблучного Спаса стають холоднішими.

Свято Преображення Господнього належить до числа дванадесятих великих свят. У свято відбувається літургія, читаються паримии, а також співається канон, в якому підкреслюється велич Преображення.

Нагадаємо, Перший Спас, або Медовий Спас, який також називають Маккавей, відзначався 14 серпня 2015 р.

Зазначимо, Третій Спас - Горіховий, або Хлібний (Перенесення з Едеси до Константинополя нерукотворного образу Господа нашого Ісуса Христа) відзначається 29 серпня.