Порошенко сьогодні візьме участь у спеціальних заходах, присвячених річниці аварії
В Україні виповнюється 30 років з дня катастрофи в Чорнобилі на АЕС, яка сталася 26 квітня 1986 року.
Аварія на ЧАЕС сталася в 1:23 26 квітня на 4 енергоблоці. В результаті потужного вибуху був повністю зруйнований реактор. Після в приміщеннях і на даху почалася пожежа. Згодом залишки активної зони розплавилися, суміш з розплавленого металу, піску, бетону і фрагментів палива розтеклася по подреакторным приміщень. Безпосередньо під час вибуху на 4 енергоблоці загинула тільки одна людина, ще один помер вранці від отриманих травм.
Протягом перших трьох місяців після аварії загинула 31 людина; віддалені наслідки опромінення, виявлені за наступні 15 років, стали причиною загибелі від 60 до 80 осіб. 134 людини перенесли променеву хворобу. Більше 115 тисяч людей з 30-кілометрової зони було евакуйовано.
10 квітня 2015 року ЧАЕС офіційно перейшла до зняття з експлуатації.
Згідно з останніми даними Державного агентства з управління зоною відчуження, людина зможе повернутися на менш забруднену територію в зоні відчуження вже через 30-60 років, але майже половина території буде небезпечною для життя ще 24 тисяч років.
Найбільш забруднена радіацією частина Чорнобильської зони вже восени може отримати статус промислової. Крім того, в травні буде презентована програма розвитку зони відчуження.
22 квітня міністр охорони навколишнього середовища, будівництва та безпеки реакторів Німеччини Барбара Хендрікс заявила, що Німеччина надасть Україні ще 19 млн євро для ліквідації наслідків Чорнобильської катастрофи.
Сьогодні, в день річниці катастрофи, президент України Петро Порошенко візьме участь у спеціальних заходах.