Сьогодні, 19 квітня, у Верховній раді представили законопроєкт про медичного омбудсмена (уповноваженого уряду з медичних питань). Метою цього документа є впровадження держконтролю за дотриманням законодавства в охороні здоров'я.
Про це в Facebook повідомила народний депутат Ольга Василевська-Смаглюк.
"Про медичного омбудсмена. Сьогодні ми з Оксаною Дмитрієвої (депутат від фракції" Слуга народу "- ред.) І Дмитром Разумковим (головою Верховної ради - ред.) Зареєстрували в парламенті законопроєкт про уповноваженого уряду з медичних питань", - написала Василевська-Смаглюк .
Депутат зазначила, що отримує численні скарги пацієнтів на неналежне медичне обслуговування. Також, за її словами, на порушення своїх прав часто скаржаться медпрацівники. "Часто між пацієнтами і лікарями немає медіатора, який би розсудив, хто правий, а хто ні. І одна, і інша сторона змушені захищатися в судах. Зате досить професійної медичної експертизи поки не існує. Пацієнти втрачають дорогоцінний час, а лікарі - свою репутацію ", - додала вона.
За словами парламентарія, метою законопроєкту є реалізація державного контролю за дотриманням законодавства про охорону здоров'я, державних стандартів, нормативів професійної діяльності в сфері охорони здоров'я, стандартів медобслуговування, медичних матеріалів і технологій, а також і протоколів надання реабілітаційної допомоги на всій території України.
Серед механізмів реалізації законопроєкту передбачається:
Василевська-Смаглюк також зазначила, що згідно із законопроєкту, уповноваженим з медичних питань може бути призначений громадянин України, який досяг 30 років, володіє державною мовою, має високі моральні якості, які мають вищу юридичну або медичну освіту, досвід діяльності за фахом і протягом останніх п'яти років проживає в Україні.
Передбачається, що призначати медичного омбудсмена буде Кабмін за результатами конкурсу, проведеного незалежною конкурсною комісією. Уповноважений не буде державним службовцем.
Нагадаємо, раніше міністр охорони здоров'я Максим Степанов заявив, що МОЗ очікує новий спалах захворюваності COVID-19 після Пасхи. Це повинно відбутися за 3-4 тижні після свята.
Відзначимо, за минулу добу в Україні спостерігається спад захворюваності - виявили 6506 нових випадків коронавірусу. Найбільше нових заражень в Дніпропетровській, Харківській, Львівській областях.
У Центрі громадського здоров'я України повідомили, що станом на березень 2021 року в країні підтверджено понад 1,2 тисячі випадків повторного зараження коронавірусом. В середньому інтервал між першим і другим інфікуванням становить 3-5 місяців.