Україні потрібно боротися із заниженням цін на тютюнові вироби, - експерт
Механізм для оподаткування тютюнових виробів допоможе боротися із заниженням цін на сигарети, упевнений експерт
Запропонований Міністерством фінансів фіскальний механізм для оподаткування тютюнових виробів допоможе боротися із заниженням цін на сигарети окремими компаніями. Таку думку висловив експерт Інституту стратегічних досліджень при Міністерстві охорони здоров'я Костянтин Красовський, передають ЗМІ.
Зокрема, експерт вважає, що раніше найбільш зловживала Львівська тютюнова фабрика, яку "давно пора покарати за заниження цін на сигарети".
"Вони офіційно, за даними Державної фіскальної служби, декларують вартість пачки сигарет від 17 гривень. При цьому тільки податків з однієї пачки потрібно сплатити більше 18 гривень. У чому сенс заниження ціни - економія на податках - насамперед на ПДВ і роздрібному акцизі. А далі випущена продукція офіційно пропускається через магазин, але опиняється у контрабандистів", - сказав Красовський.
Він також зазначив, що в інших тютюнових компаній ціни на сигарети суттєво вищі."Навіть у ImperialTobacco ціна на найдешевші сигарети стартує від 24,77 грн. А фіскальний механізм пропонує, по суті, мінімальну планку підняти до 25,5 грн. Тобто різниця для ImperialTobacco не настільки велика – вони без особливих проблем злегка підвищать ціну", - вважає Красовський.
При цьому він відкидає аргументи про необхідність захисту Львівської тютюнової фабрики як "національного виробника".
"В ЛТФ кажуть, що вони єдиний національний виробник сигарет в Україні. Але їх головна марка сигарет не українська, а російська. Це JinLing – першими власниками цієї марки була Балтійська тютюнова фабрика в Калінінграді. На Львівській тютюновій фабриці продовжують випускати ці сигарети, оскільки це найпопулярніші сигарети серед контрабандистів", – пояснює Красовський.
Він нагадав, що завдяки роботі антитютюнових громадських організацій, обсяги виробництва сигарет в Україні знизилися з 125 млрд сигарет в 2008 р. до 64 млрд сигарет в 2017 р.
При цьому і ціни на сигарети, і доходи держбюджету від тютюнового акцизу за цей період істотно зросли. На думку експерта, Україні слід і надалі боротися з дешевими сигаретами.