Україні потрібна допомога ОБСЄ у підвищенні кваліфікації суддів, які на практиці застосовуватимуть розроблений відповідно до стандартів Ради Європи Кримінальний процесуальний кодекс. Таку думку висловив голова Ради суддів України, перший заступник голови Верховного Суду України (ВСУ) Ярослав Романюк під час зустрічі голови ВСУ Петра Пилипчука із послом, координатором проектів ОБСЄ в Україні Мадіною Джарбусіновою, передає прес-служба ВСУ.
Він зазначив, що, як свідчить статистика, з 2011 р. тільки одну соту частину процента від розглянутих всіма українськими судами справ переглядав ВСУ через обмежену кількість інструментів, якими він володіє. Досвід європейських країн у розбудові своїх потужних національних судових центрів, на думку Романюка, був би для України дуже корисним.
Зважаючи на факт головування України в ОБСЄ у 2013 р., офіс цієї організації в Україні, зазначила Мадіна Джарбусінова, налаштований отримати подвійний ефект від подальшого співробітництва, яке має сприяти виконанню Україною зобов'язань перед Радою Європи в сфері правосуддя і верховенства права та зміцненню міжнародного авторитету української держави.
На думку Петра Пилипчука, реформування судової системи в Україні потребує законодавчого втручання. Зокрема, ВСУ у складі 48 професійних суддів має повноваження з перегляду дуже й дуже невеликої кількості справ, тож не може належним чином виконати свою основну функцію - забезпечити однакове застосування законів всіма судами України. "Ми порушуємо перед законодавцем питання надати Верховному Суду такі інструменти, які б дозволили ефективно впливати на правозастосовчу діяльність судів усієї держави", - підкреслив Пилипчук.
Читайте також: Голова Верховного суду України Петро Пилипчук подав заяву про відставку