У Верховній раді мають намір відмовитися від монетизації "пакунку малюка" і залишити його в натуральному вигляді. Відповідний законопроект №3006а за основу підтримали 316 нардепів.
Про це повідомляє РБК-Україна.
Автори документа пояснюють, що, згідно з даними опитування ЮНІСЕФ, позитивний вплив програми на сімейний бюджет відчули 79% сімей з дітьми. Майже половині (49%) одержувачів "пакунку" вдалося істотно заощадити на покупці товарів для немовляти на перших місяцях життя.
Крім того, підкреслюють автори законопроекту, за два роки кількість предметів у пакунку зросла у 2,5 рази. Якщо у 2018 році тільки 35% батьків надавали перевагу пакунку грошовій виплаті, то тепер 8 з 10 сімей хочуть отримувати допомогу саме в натуральному вигляді.
У документі прописано, що тимчасово - з 1 жовтня по 31 грудня цього року - закупівля одноразової натуральної допомоги "пакет малюка" організовується і здійснюється через Управління ООН з обслуговування проектів у рамках пілотного проекту.
Після закупівлі "пакети" будуть доставляти в пологові будинки і відділи соціального забезпечення населення.
Відповідно до закону, з 1 січня 2021 року забезпечення цієї одноразовою допомогою, процедура її замовлення, закупівлі і транспортування до закладів охорони здоров'я (пологові будинки або пологові відділення, перинатальні центри, неонатальні центри тощо) здійснюється відповідно до закону "Про державні закупівлі ".
Нагадаємо, в серпні у Верховній раді зареєстрували відповідний законопроект №3006а.
Як писало РБК-Україна, Міністерство соціальної політики не виключає повернення "пакунків малюка" в натуральному вигляді замість виплат.