ua en ru

В Україні за місяць зафіксували 7 випадків побиття журналістів, - НСЖУ

В Україні за місяць зафіксували 7 випадків побиття журналістів, - НСЖУ Фото: журналісти (flickr.com/unisgeneva)

У НСЖУ розповіли про випадки побиття українських журналістів

За липень 2017 року в Україні зафіксовано не менше 7 випадків побиття журналістів. Про це йдеться в повідомленні Національної спілки журналістів України.

Повідомляється, що інциденти з побиттям журналістів відбувалися у Києві, Вінниці, Миколаєві, Кривому Розі, Житомирській області, Черкасах та в зоні АТО. Більшість постраждалих - телевізійники чи журналісти інтернет-видань. Крім того, в НСЖУ переконані, що ситуація з фізичною безпекою журналістів є однією з найбільш гострих проблем.

"В такій великій країні як США з початку року зафіксовано лише 11 випадків застосування фізичної сили до журналістів, а в Україні сім - всього за один місяць", - зазначив голова спілки Сергій Томіленко.

Також повідомляються подробиці подібних інцидентів. Журналісту Руслану Коцабі ("7 канал", NewsOne) розбили губу біля станції метро в присутності поліцейського. Журналіста "1+1" Наталію Нагірну на блокпосту в зоні АТО поліцейські повалили обличчям на землю, над головою перезаряджали автомат і ображали. Оператора "Першого Криворізького" В'ячеслава Вовка в ході показових навчань поранили пострілом у шию.

Крім того, у Вінниці побили власника сайту "Власно.Інфо" Володимира Воловодюка, у Миколаєві - журналіста програми "ДжеДаІ" телеканалу "2 + 2" Юрія Коваленка, в Черкасах - журналіста "Фактор плюс" Вадима Комарова, а в Житомирі - журналісток "ЕХО" та "КП" Світлану Михальову і Тетяну Кодак.

Нагадаємо, раніше в НСЖУ заявили, що злочини проти журналістів під час Євромайдану не були розкриті.

"Ми констатуємо, що є злочини, але немає історії покарань. І вимагаємо безпеки та справедливості для виконання професійних обов'язків журналістів", - зазначив Томіленко.