В Україні немає механізму захисту забудовників від провокацій, - експерти
Останнім часом у Києві почастішали акції протестів місцевих жителів проти забудови тих чи інших територій. На думку експертів, прикриваючись мітингами та громадськістю, легальні забудови часто намагаються зірвати шахраї.
За словами заступника генерального директора компанії "К. А. Н. Девелопмент" Гліб Мурованський, під "прес громадськості" найчастіше потрапляють і легальні забудови.
"Я знаю, що сьогодні таке явище набирає обертів. Як мені здається, ми повертаємося в 2008-2009 рр., коли на таких провокаціях робили бізнес. Іншими словами - це беззаконня", - зазначив менеджер. Він нагадав, що в той час так звані активісти також ламали паркани, лягали під крани, створювали форум порятунку Києва в інтернеті і псували майно компанії-забудовника. "А мета цього всього була одна - "домовитися" і отримати за це винагороду. Після чого такі мітинги припинялися", - зазначає він.
Мурованський каже, що якого-небудь механізму захисту забудовників від провокацій в Україні просто немає. "На сьогоднішній день законодавство України не дозволяє забудовникам вдаватися до якихось радикальних дій. В крайньому випадку, він може звернутися до правоохоронних органів і написати заяву і все", - резюмував експерт.
На думку комерційного директора "Будхаус Груп" Максима Гаврюшина, дуже часто прикриваючись мітингами та громадськістю, легальні забудови намагаються зірвати шахраї.
"Ми в своїй практиці стикалися, коли конкретні люди, прикриваючись за різними громадськими організаціями, вимагають грошей. У випадку, коли забудовник не погоджується платити, вони виводять проплачених людей і блокують будівництво", - повідомив він. На його думку, уникнути таких ситуацій забудовник може лише в тому випадку, коли у нього на руках будуть усі необхідні дозвільні документи на те чи інше будівництво.
Нагадаємо, раніше ЗМІ повідомили, що в соціальних мережах активісти Дарницького району збираються знищити майно забудовника, який почав зводити ТЦ "Ле Бульвар" біля ст. м "Осокорки" в Києві. У той же час забудовник неодноразово демонстрував всі дозвільні документи на будівництво. Факт їх наявності також підтверджували правоохоронні органи та міська влада.