В Україні змінять оскарження державних закупівель: Рада схвалила закон
В Україні змінили оскарження державних закупівель. Верховна рада схвалила в другому читанні законопроект №5309.
Про це повідомляє РБК-Україна з посиланням на трансляцію засідання ВР.
"За" проголосували 273 нардепи.
Документ вносить зміни до статті 18 закону "Про державні закупівлі" щодо вдосконалення процесу подання та розгляду скарг. Передбачено подання скарг в електронній формі шляхом заповнення уніфікованих форм.
Так, у разі оскарження тендерної документації суб'єкт оскарження зобов'язаний надавати докази наявності порушених прав і охоронюваних законом інтересів, що дозволить не допускати зловживання учасниками правом на оскарження.
Прозорість процесу оскарження хочуть підвищити завдяки публічності запитів органу оскарження та відповідей на них. Однак у разі порушення суб'єктом оскарження, замовником термінів і порядку надання інформації, таку інформацію орган оскарження може не врахувати при розгляді скарги.
Лізинг включили в перелік послуг, на які поширюється дія ЗУ "Про державні закупівлі".
Однак його дія не поширюється на послуги фінансових установ з надання кредитів, гарантій, а також послуги, необхідні для підготовки та реалізації інвестиційних проектів, проектів державно-приватного партнерства, у тому числі концесії, що надаються міжнародними фінансовими організаціями, членом яких є Україна.
У законі уточнили терміни оприлюднення інформації про закупівлю під час проведення спрощеної закупівлі.
До числа посадових осіб, які займають відповідальне та особливо відповідальне становище, віднесли уповноваженого з розгляду скарг про порушення законодавства у сфері державних закупівель.
У законі прописаний порядок присутності сторін на засіданні Комісії з розгляду скарг про порушення законодавства у сфері державних закупівель.
Нагадаємо, 19 квітня 2020 року поріг для обов'язкового проведення закупівель через Prozorro знизився з 200 до 50 тисяч гривень.
Як писало РБК-Україна, нова редакція закону "Про державні закупівлі" істотно скоротила простір для зловживань і переплат.
Ключовим зміною стало введення обов'язкових спрощених закупівель від 50 тисяч гривень. Завдяки конкуренції постачальників на цих торгах державні і комунальні органи влади та підприємства змогли заощадити 2,9 млрд гривень від запланованого бюджету.