Україна зайняла 4 місце за кількістю невиконаних рішень ЄСПЛ
Україна зайняла 4 місце за кількістю невиконаних рішень Європейського суду з прав людини (ЄСПЛ) у 2014 р. Про це йдеться у звіті про виконання рішень ЄСПЛ за підсумками 2014 року, передає "Комерсант".
Лідером за кількістю невиконаних рішень (2 тис. 622) виявилася Італія, за нею йдуть Туреччина і Росія, яким належить виконати приблизно за 1,5 тис. рішень Страсбурзького суду.
При цьому в Росії найбільше системних проблем, на виконання рішень ЄСПЛ влади витрачають в середньому близько десяти років, а за справи ЮКОСа їм потрібно виплатити рекордну суму присуджених у Страсбурзі компенсацій - в цілому 1,879 млрд євро.
За підсумками 2014 року на контроль Комітету міністрів РЄ надійшли 1 тис. 389 рішень ЄСПЛ, прийнятих за скаргами проти 47 вхідних в нього держав, і 1 тис. 502 були зняті з нагляду у зв'язку з їх виконанням. Загальна кількість невиконаних рішень скоротилося за 2014 року на 10 тис. 904. В основному це стосується повторюваних справ - "клонів": їх 9 тис. 391 (86%).
Статистика 2014 року відбила "позитивний тренд" в країнах РЄ: з 2011 року загальна кількість невиконаних рішень ЄСПЛ знижується і рекордна кількість справ було закрито у зв'язку з прийняттям національними владою всіх необхідних заходів щодо виконання прийнятих по них рішень. У той же час серйозною проблемою залишаються складні та структурні проблеми, пов'язані з контролем за діями сил безпеки, умовами утримання під вартою, ефективністю судової практики та обмеженнями прав власності.
Нагадаємо, Росія до 25 березня повинна надати позицію за позовом України в ЄСПЛ.