Україна зайняла 102-е місце в загальному світовому рейтингу благодійності (World Giving Index) за 2013 р., складеному британською благодійною організацією Charity Aid Foundation (CAF). Це найвищий показник нашої країни за всю історію рейтингу. Загалом цьогоріч у рейтингу взяли участь 135 країн світу.
Україна зайняла 102-е місце в загальному світовому рейтингу благодійності (World Giving Index) за 2013 р., складеному британською благодійною організацією Charity Aid Foundation (CAF). Це найвищий показник нашої країни за всю історію рейтингу. Загалом цьогоріч у рейтингу взяли участь 135 країн світу, передає "Дзеркало тижня. Україна".
Опублікований Світовий рейтинг благодійності відображає стан благодійності у світі за 2012 р. Як і в минулі роки, рівень благодійності країн світу оцінювався за трьома критеріями: грошові пожертвування у благодійні організації, участь громадян у благодійності як волонтерів і надання допомоги нужденним незнайомим людям.
З показників рейтингу випливає, що у 2012 р., на тлі зниження темпів глобального економічного зростання, благодійність продемонструвала зростання. Середня частка населення світу, яке жертвує гроші на благодійність, займається волонтерською роботою і допомагає безпосередньо, порівняно із 2011 р. збільшилася. Зокрема, зріс показник підтримки нужденним - у 2012 р. їм допомагали на 200 млн людей більше, ніж у 2011 р. Зріс і показник волонтерської роботи, і це сталося за рахунок залучення до волонтерства молоді.
Україна у Світовому рейтингу благодійності-2013 зайняла 102-е місце. Дані складових цього показника такі: за рівнем надання допомоги нужденним - 112-е місце (разом із Болгарією); за рівнем грошових пожертвувань у благодійні організації - 122-е місце (такий показник має ще ряд країн - Бенін, Коморські острови, Демократична Республіка Конго, Литва, Малі і Палестинські території); за рівнем участі громадян у волонтерській роботі - високе 26-е місце (разом із Казахстаном, Монголією і Великою Британією).
Перша десятка Світового рейтингу благодійності виглядає так: лідер - США, на другій позиції - Канада, Нова Зеландія і М'янма, на п'ятому місці - Ірландія. Далі слідують Велика Британія, Австралія, Нідерланди, Катар і Шрі-Ланка.
Варто зазначити, що тільки п'ять країн, представлених у першій двадцятці рейтингу, є членами "великої двадцятки" (G20), яка складається з 19 найбільших економік світу і включає також представника від Європейського союзу.