Україна зацікавлена в розвитку торгово-економічних відносин з Білорусією. Про це заявив перший віце-прем'єр-міністр України Сергій Арбузов під час робочого візиту в сусідню республіку 7 серпня. Нагадаємо, що сьогодні урядова делегація під його керівництвом зустрілася з представниками білоруської влади, а Сергій Арбузов провів переговори з першим заступником прем'єр-міністра Білорусі Володимиром Семашко.
"Білорусь - наш важливий торгово-економічний партнер. Торік зовнішньоторговельний оборот між країнами досяг рекордного рівня - 7,5 млрд дол. Ми зацікавлені в його нарощуванні і як можна більш повному використанні", - заявив Арбузов.
Він підкреслив, що вважає першорядним рішення завдань, поставлених Президентами двох країн Віктором Януковичем і Олександром Лукашенком у ході зустрічі 18 липня в Києві. Також важливою є реалізація домовленостей, яких сторони досягли під час засідання Міжурядової комісії з питань торговельно-економічного співробітництва 22 травня.
"Ми намітили низку конкретних напрямків поглиблення взаємодії. Переконаний, що наша подальша робота буде інтенсивною. Вона дозволить побачити реальні позитивні результати", - зазначив Сергій Арбузов.
Особливу увагу перший віце-прем'єр-міністр України запропонував приділити проблемним питанням відносин між країнами. Зокрема: ситуації з продукцією торгових марок Roshen та Inkerman, збільшення транспортних ліцензій, розширенню присутності українських авіакомпаній в білоруському повітряному просторі.
"Переконаний, що системна робота дозволить досягти конкретних результатів. Від ефективності нашої роботи багато в чому залежатимуть обсяги зовнішньоторговельного обороту між країнами", - підкреслив Арбузов.
Він додав, що під час зустрічі сторони погодили кроки з реалізації спільних проектів. Також перший віце-прем'єр звернув увагу на необхідність усунення перешкод у торгівлі та активізації міжгалузевої взаємодії. Він упевнений, що країни зможуть наростити темпи співпраці в сферах енергетики, машинобудування та АПК.
"Нас об'єднує прагнення до подальшого нарощування економічних контактів. Обсяги співробітництва повинні якомога більше відповідати потенціалу двох країн. Сьогоднішні домовленості спрямовані на досягнення саме цієї мети", - резюмував Сергій Арбузов.