Україна за I півріччя 2013 р. передала зацікавленим асоціаціям та підприємствам країн-партнерів понад 50 інвестиційних пропозицій у галузі сільського господарства, транспорту, енергетики, медицини, переробки та утилізації відходів. Про це повідомив заступник директора департаменту торговельно-економічного співробітництва Мінекономрозвитку Володимир Ткачук, передає прес-служба Міністерства економічного розвитку і торгівлі.
"Одним з найважливіших інструментів у забезпеченні зовнішньоекономічної діяльності держави залишаються спільні міжурядові комісії з торговельно-економічного співробітництва - органи, що створюються на основі міждержавних і міжурядових угод. На сьогодні функціонує 73 таких комісії: 11 - СНД і Грузія, 15 - Центрально-Східна Європа, 14 - Західна Європа, Північна і Південна Америка - 9, Близький і Середній Схід та Африка - 14, Азіатсько-тихоокеанський регіон - 10. Опрацьовується питання створення ще 7 комісій: з Алжиром, Бахрейном, Катаром, Пакистаном, ПАР, Суданом, Таїландом", - розповів Ткачук.
За півроку Мінекономрозвитку забезпечило підготовку і проведення засідань 14 спільних міжурядових комісій та їх робочих органів з такими країнами як США, Сербія, Індія, Казахстан, Таджикистан, Сербія, Литва, ФРН, Білорусь, Китай, Туреччина, Грузія, Кіпр, Киргизія.
"Важлива складова у роботі комісій - активізація інвестиційної співпраці, сприяння реалізації спільних проектів у пріоритетних для економіки України галузях за рахунок залучення іноземних інвестицій. Це, перш за все, машинобудування, металургія, легка промисловість, деревообробна та хімічна галузі, енергетика, вугільна промисловість, модернізація транспортної інфраструктури, комунальне господарство", - сказав Ткачук.
На виконання Державної програми активізації розвитку економіки на 2013-2014 рр., Мінекономрозвитку здійснює заходи щодо розроблення та прийняття окремих програм співробітництва з країнами Азіатсько-Тихоокеанського регіону та Латинської Америки.
Як зазначають у міністерстві, основна мета прийняття цих програм співробітництва - активізація роботи на перспективних ринках країн Азіатсько-Тихоокеанського регіону та Латинської Америки, диверсифікація експорту вітчизняних товарів на цих ринках, залучення інвестицій країн - партнерів до реалізації спільних проектів, у тому числі й крупномасштабних, розвиток внутрішнього виробництва за рахунок спільного використання новітніх технологій з іноземними партнерами.
Нагадаємо, раніше Кабмін затвердив перелік пріоритетних галузей економіки.