Найбільш ефективно законодавство ЄС впроваджується в сфери держзакупівель та енергетики
На сьогодні Україна повністю виконала лише 8 зобов'язань за Угодою про асоціацію з ЄС, ще 28 - знаходяться в процесі адаптації, адаптація взагалі не відбувається по 8 зобов'язаннями. Про це говорять результати дослідження "Україна і Угода про асоціацію: моніторинг виконання з 1 липня - 1 листопада 2016 року", повідомляє ГО "Український центр європейської політики".
Також вказується, що за період з 1 липня 2016 - 1 листопада 2016 року Україна повинна адаптувати 44 акти ЄС у сферах енергетики, навколишнього середовища, охорони здоров'я, соціальної політики, діяльності компаній, оподаткування і державних закупівель.
Найбільш успішними сферами стали державні закупівлі та енергетика, де ведеться системна робота по наближенню українського законодавства до законодавства ЄС. В інших сферах робота з виконання євроінтеграційних зобов'язань зараз знаходиться на різних стадіях виконання. Зовсім зійшла з дистанції успішної адаптації законодавства сфера охорона навколишнього середовища.
Результати дослідження також вказують на те, що Україна почала процес адаптації законодавства, але з різних причин цей процес відбувається повільно, вважають аналітики.
При цьому найбільшою перешкодою для своєчасної адаптації до норм ЄС в Україні, вказують в ГО, стало затягування парламентом розгляду та прийняття відповідних законопроектів, повільна і забюрократизована процедура погодження проектів нормативно-правових актів на рівні Кабінету Міністрів. Крім цього, йдеться про недостатню кадрової спроможності державних органів розробляти якісні проекти таких актів.
За словами виконавчого директора "Українського центру європейської політики" Любов Акуленко, Угода про асоціацію передбачає для України зобов'язання імплементувати близько 350 європейських актів до 2025 року.
Нагадаємо, Нідерланди завершать ратифікацію УА між Україною та ЄС у січні.