Україна в кінці 2012-початку 2013 р. має намір оголосити конкурси на укладання угод про розподіл продукції по чотирьом нафтогазовим ділянкам. Про це повідомив міністр екології і природних ресурсів Едуард Ставицький, повідомляє видання "Комерсант-Україна".
За словами Ставицького, мова йде про зону мілководного шельфу біля Керчі, Фороську газоносну площу шельфу Чорного моря, сухопутну ділянку, розташовану на території Полтавської, Дніпропетровської і Донецької областей і Слобожанську нафтогазоносну площу. "Ми зараз ведемо переговори з потенційними інвесторами, які хочуть брати участь в конкурсах", - уточнив він.
Всі заявлені об'єкти є досить великими. Ділянка у Прикерченській зоні межує з родовищем, право на розробку якого отримала компанія Vanco International. Загальні запаси цього родовища оцінюються в 40-50 млрд куб. м газу, можливий обсяг видобутку - 1,5-2 млрд куб. м в рік. Запаси ділянки, розташованої в Дніпровсько-Донецькій западині, досягають 40 млрд куб. м газу. Слобожанське родовище знаходиться в Харківській області. Його запаси в Мінекології оцінюють в 50-70 млрд куб. м газу і 2 млн т газоконденсату. А Фороські запаси газу становлять 70 млрд куб. м і дозволяють добувати щорічно 2-3 млрд куб. м газу. Втім, запаси палива тут залягають на значних глибинах.
Учасники ринку називають ці активи привабливими. "Інвестиції в розробку кожного з родовищ досягають 8-10 млрд дол., однак сьогодні Україна платить найвищу ціну за імпортований з Росії природний газ - 435 дол. за тисячу кубометрів. При такій вартості палива ці інвестиції повернуться протягом чотирьох-п'яти років, що досить непоганий показник", - пояснили виданню в прес-службі "Лукойлу". У компанії говорять, що готові розглянути можливість участі в конкурсі з розробки Прикерченської площі. Про інтерес до Слобожанського родовища раніше заявляли в Eni і ТНК-BP.
Втім, в НАК "Нафтогаз України" розповідають про високі ризики розробки цих площ. "Прикерченська ділянка передбачає розробку того ж родовища, за яке вже взялася Vanco International. В результаті його виснаження відбудеться набагато швидше, ніж якщо б там працювала тільки одна компанія", - пояснило джерело видання в компанії.
Читайте також: Уряд на 40 днів подовжив термін укладення УРП з Chevron і Shell