Україна вже адаптувала більшість технічних регламентів до вимог Європейського союзу (ЄС). Про це сьогодні заявила заступник директора Департаменту європейської інтеграції Мінекономрозвитку Наталія Сидорук, передає кореспондент РБК-Україна.
"Що стосується технічних регламентів, то у нас є офіційна інформацію нашого департаменту технічного регулювання, який займається безпосередньо цими питаннями. Дійсно мова йде про те, що, незважаючи на всі ці розмови про ті труднощі, з якими українська сторона зіткнеться саме в питаннях технічного регулювання, необхідно визнати, що багатьох сферах ми вже працюємо над цим нормам. Якщо подивитися на наш договір і додаток, яке є до нього, мова йде про так званих горизонтальних та вертикальних директив. Якщо ми говоримо про горизонтальних, тобто це найбільш загальних масштабних регламенти ЄС, в Україні вони вже повністю адаптовані, вони вже діють. Це з п'яти - п'ять. Якщо мова йде про вертикальних регламентах, це ті, які вимагають ще прийняття національних стандартів під них, то з 27 в Україні вже адаптовано 22, і 16 з них вже діють, а ще 6 найближчі 2-3 року набудуть чинності". - розповіла Сидорук.
За її словами, не вирішеною залишається проблема з національними стандартами.
"Залишається ще проблема з національними стандартами. Мова йде про те, що на сьогодні близько 25-30 % тільки відбулася адаптація. Разом з тим, важливо зазначити, що українська сторона в цьому питанні не залишається на самоті. Вже давно працює в Україні проект технічної допомоги європейської сторони - це експерти, які допомагають у розробці цих законів, стандартів, саме для врегулювання цих болючих питань, і ми сподіваємося, що така робота буде продовжуватися. Звичайно, це дуже великі кошти, і це державні кошти і кошти підприємців, проте необхідно працювати", - додала Сидорук.