ua en ru

Україна згідно з контрактом не може знизити обсяг закуповуваного в 2012 р. газу до 27 млрд куб. м, - "Газпром"

Україна відповідно до контракту не може знизити обсяг закуповуваного газу до 27 млрд куб. м, повідомив офіційний представник ВАТ "Газпром" Сергій Купріянов. Так він прокоментував заяви українських колег про намір скоротити відбір газу, що купується в 2012 р. до 27 млрд куб. м. "У відповідності до контракту, зміна річних обсягів у принципі не може перевищувати 20%. У 2012 р., як усім відомо, контрактний обсяг поставки становить 52 млрд куб. м, і навіть чисто теоретично не може бути знижений до 27 млрд куб. м ", - сказав Купріянов.

Як повідомили в управлінні інформації "Газпрому", контракт купівлі-продажу газу в 2009-2019 рр., підписаний "Газпромом" і "Нафтогазом України", можливість зміни обсягів закупівлі газу в односторонньому порядку не передбачає.

Відповідно до пунктів 2.2.3 контракту, річна контрактна кількість (РКК) може бути змінена за згодою сторін не пізніше, ніж за шість місяців до початку відповідного року поставки. Угода сторін з питання зміни РКК повинна бути зроблена у письмовій формі, говориться в повідомленні компанії. При цьому Купріянов додав, що "ніякі документи про зміну обсягів поставки російського газу в Україну не підписувалися", підкресливши, що питання про зменшення обсягів на численних переговорах про зниження з 2012 р. ціни на російський газ українською стороною не порушувалося взагалі.

Напередодні голова правління "Газпрому" Олексій Міллер заявив, що Україна повинна буде заплатити за невибрані обсяги газу.
Він також зазначив, що контракт передбачає річну контрактну кількість 52 млрд куб. м газу і можливість застосування умов "бери або плати", які складають за умовами діючого контракту з України 80%. За словами Міллера, "Газпром" повністю виконує контракт на транзит російського газу через територію Україну. За підсумками 2011 р. у порівнянні з 2010 р. обсяг транзиту через територію Україну зменшився на 5 млрд куб. м газу при всьому тому, що обсяг поставки російського газу за кордон зріс.

Відносини між Росією і Україною в газовій сфері загострилися у зв'язку з різким збільшенням вартості російського газу для України. В даний час до бюджету України закладена вартість газу в межах 416 дол. за тис. куб. м з урахуванням знижки за "харківськими угодами". У свою чергу Росія хотіла б отримати контроль над українською ГТС. Чергові переговори між країнами повинні пройти 15 січня 2012 р.