Україна розраховує в листопаді отримати від США статус основного союзника поза НАТО
Україна сподівається отримати статус особливого партнера поза НАТО вже в листопаді. Про це в ефірі телеканалу "112 Україна" повідомив спікер Міністерства закордонних справ України (МЗС) Євген Перебийніс.
"Зараз у США передвиборчий період, тому найближчим часом засідань Сенату, на яких могло б бути прийняте таке рішення (статус особливого партнера поза НАТО, - ред.) остаточно, не очікується. Найближче - в листопаді. Ми розраховуємо, що в листопаді Сенат зможе прийняти таку резолюцію в цілому", - зазначив він.
"Під час перебування Президента у Вашингтоні, комітет з питань закордонних справ Сенату схвалив надзвичайно важливу резолюцію, яка ще повинна бути проголосована всім Сенатом, де мова йде про цілу низку заходів: як додаткові санкції проти Росії, так і про надання Україні статусу особливого партнера поза НАТО. Це питання остаточно не знято з порядку денного. Бо комітет Сенату таке рішення прийняв. Ми очікуємо, що в найближчі місяці це рішення буде схвалено (всім Сенатом, - ред.)", - додав він.
Нагадаємо, раніше, 18 вересня в ефірі CNN за результатами зустрічі із Президентом США Бараком Обамою, Президент України Петро Порошенко заявив, що США відмовили Україні в постачанні важкого озброєння і отриманні статусу основного союзника США поза НАТО.
Також додамо, що 18 вересня Комітет із закордонних справ Сенату США затвердив проект закону про нові санкції проти Росії і на підтримку України. Законопроект передбачає виділення допомоги Києву у 350 млн дол., включає деякі різновиди зброї летальної дії.
У документі також міститься вимога до Президента США ввести санкції проти "Рособоронекспорту" та інших оборонних підприємств, причетних до дестабілізації ситуації в Україні, Грузії, Молдові та Сирії. Також передбачені обмеження на інвестиції у проекти видобутку нетрадиційної нафти в Росії.
Документ передбачає право Президента США вводити санкції проти російської компанії "Газпром", якщо вона буде недопоставляти значні обсяги газу країнам-членам НАТО, а також Україні, Грузії та Молдові.
Для вступу в силу цього закону його тепер має ухвалити парламент США.