Україна розраховує на активну позицію Енергетичного співтовариства у питаннях досягнення балансу інтересів з РФ та ЄС. Про це йдеться в повідомленні МЗС України.
"Україна підтверджує свою відданість принципам Енергетичного співтовариства і розраховує на активну його позицію у питаннях консолідації зусиль з метою вироблення чітких, прозорих і справедливих правил гри в енергетичній сфері та досягнення балансу інтересів між Україною як основним транзитером енергоресурсів на континенті, Росією як провідним їхнім постачальником та ЄС як кінцевим споживачем", - йдеться в заяві МЗС.
У зв'язку з реакцією секретаріату Енергетичного співтовариства на заяви керівництва України щодо нагальності посилення взаємодії між Україною та Енергетичним співтовариством, МЗС вважає за доцільне зазначити таке: "Приєднання України до Енергетичного співтовариства у 2011 році стало свідомим і важливим кроком нашої держави у контексті реалізації курсу на європейську інтеграцію. Від моменту набуття членства в Енергетичному співтоваристві Україна послідовно виконує свої зобов'язання в частині адаптації національного законодавства до норм і правил Європейського союзу в енергетичній сфері, а також у забезпеченні стабільності та безпеки постачання енергоносіїв до європейських країн".
Також МЗС зазначає, що з метою забезпечення конструктивного діалогу між усіма учасниками європейського енергетичного ринку Україна планує інтенсифікувати взаємодію як зі стороною ЄС в цілому, яка є членом Енергетичного співтовариства, так і з Європейською комісією, яка виконує роль координатора діяльності Енергетичного співтовариства, та іншими міжнародними організаціями.
У цьому зв'язку в ході запланованого на наступному тижні робочого візиту міністра енергетики та вугільної промисловості України Едуарда Ставицького до Брюсселя та його зустрічі з комісаром ЄС з питань енергетики Гюнтером Оттінгером і генеральним секретарем Енергетичної хартії Урбаном Руснаком планується обговорити питання ефективності та оперативності реагування європейських структур на виклики у сфері енергетичної безпеки та диверсифікації джерел енергопостачання.
Питання співробітництва у сфері енергетики буде також одним з ключових в ході саміту Україна-ЄС, який відбудеться 25 лютого 2013 р.
Нагадаємо, раніше Президент України Віктор Янукович заявляв, що Україна сподівається на реакцію Європейського енергетичного співтовариства в питанні переговорів з Росією.
Читайте також: Домовленості України щодо ГТС мають відповідати зобов'язанням перед Енергетичним співтовариством, - ЄС