Україна може програти набагато більше, ніж 4,5 млрд доларів за позовом інвесторів "Мотор Січі", - експерт
Протягом минулого року українська влада не зробила жодного кроку для врегулювання конфлікту з китайськими акціонерами "Мотор Січ", тому їхні вимоги зросли, а сума позову надалі може збільшуватися.
Про це пише РБК-Україна з посиланням на заяву екс-віце-прем'єра Павла Розенка.
"Минулого року сума позову була 3,5 млрд доларів, цього - вже 4,5 млрд доларів. Плюс ще Мін'юст витратить 500 млн доларів на адвокатів, щоб програти цю справу в суді. Я переконаний, що це справа програшна", - заявив експерт.
Разом з тим Розенко нагадав, що угода щодо купівлі акцій "Мотор Січ" китайськими інвесторами була повністю законною, і вважає, що сума вимог до України в Гаазі може зрости.
"Вже 4,5 млрд доларів, а далі буде 5-6-7 млрд доларів. Тому що замість того, щоб сісти з інвестором за стіл переговорів, влада що зробила? Через РНБО протизаконним способом наклали арешти на акції та санкції на власників китайської компанії ", - додає він.
Конфлікт України з китайськими акціонерами "Мотор Січ", за словами Розенка, підриває її імідж надійного інвестиційного партнера. За словами Розенка, Києву краще не доводити справу до арбітражу, а знайти компроміс у процесі переговорів.
"Ми закликаємо вкладати інвестиції - приходьте в Україну. Але сама влада показує всьому світу, що вона - ненадійний партнер: на нас не можна покладатися, адже завтра у вас заберуть інвестиції. Тому треба змінювати цю парадигму. Потрібно сідати і домовлятися з китайськими інвесторами: показувати прогнозованість держави, що з нами можна працювати, що інвестиції та права інвесторів тут будуть захищені", - пояснив екс-віце-прем'єр.
Нагадаємо, раніше китайські інвестори "Мотор Січ" через міжнародний арбітраж у Гаазі домагаються відшкодування втрат на 4,5 млрд доларів - позов подано через порушення Україною угоди з урядом КНР про взаємне заохочення та захист інвестицій.
Китайська сторона вимагає визнати Україну стороною, яка порушила двосторонню міжурядову угоду і зобов'язати виплатити позивачам повну компенсацію всіх збитків, які вони зазнали.
В офіційній заяві компанії-акціонера "Мотор Січ" у соцмережі WeChat зазначається, що "внаслідок несправедливого ставлення української держави до китайських інвесторів протягом останніх п'яти років та безперервного застосування незаконних заходів китайські інвестори зазнали значних збитків як в Україні, так і в Китаї".