ua en ru

Україна закликає країни, громадяни яких стали жертвами аварії Boeing-777, направити поліцейських

Україна закликає країни, громадяни яких стали жертвами аварії малайзійського авіалайнера Boeing-777 в Донецькій області, направити на місце події цивільних поліцейських.

Україна закликає країни, громадяни яких стали жертвами аварії малайзійського авіалайнера Boeing-777 в Донецькій області, направити на місце події цивільних поліцейських. Про це йдеться в коментарі Міністерства закордонних справ України з приводу ухвалення Радбезом ООН резолюції щодо аварії.

"Закликаємо країни, громадяни яких стали жертвами авіакатастрофи і які, разом з Україною, найбільше зацікавлені у проведенні всебічного і незалежного розслідування, розглянути можливість направлення цивільних поліцейських підрозділів для забезпечення недоторканності місця катастрофи по всьому його периметру та надання необхідного сприяння розслідуванню", - йдеться в коментарі.

В цілому Україна вітає ухвалення відповідної резолюції ООН.

"Розглядаємо результат голосування, як і широке коло співавторів резолюції, як беззастережну підтримку Радою безпеки зусиль міжнародного співтовариства та України з проведення повного, ретельного та незалежного розслідування в координації з ІКАО та іншими міжнародними організаціями", - зазначають у МЗС.

В українському зовнішньополітичному відомстві наголошують, що серед ключових положень резолюції на особливу увагу заслуговують встановлення Радою безпеки того, що літак було збито, що спричинило трагічну втрату 298 життів; вимога до збройних груп на сході України забезпечити недоторканність місця катастрофи та не допустити знищення особистих речей, тіл загиблих пасажирів та інших свідчень, а також забезпечити негайний і безпечний доступ представників комісії з розслідування, спеціальної моніторингової місії ОБСЄ та інших міжнародних організацій згідно із стандартами ІКАО; вимога про негайне припинення воєнної активності, зокрема збройних груп, в безпосередньому районі катастрофи.

Нагадаємо, вчора, 21 липня 2014 р., схвалила резолюцію з приводу катастрофи літака Boeing 777 "Малазійських авіаліній". Її підтримали всі 15 членів Ради.

У резолюції засуджується дії, які призвели до авіакатастрофі. Також у ній підкреслюється необхідність провести всебічне і незалежне розслідування трагедії.