Україна стала повноправним членом Глобального форуму з прозорості та обміну інформацією (OECD). Про це листом на ім'я Міністра доходів і зборів України Олександра Клименка повідомив голова OECD Косі Лоу, повідомляє прес-служба Міндоходів.
"Я радий ініціативі України щодо взяття на себе зобов'язань з дотримання міжнародних стандартів прозорості та обміну податковою інформацією" - зауважив Лоу у своєму повідомленні.
Україна стала 121-м членом Глобального форуму - найбільшої у світі організації з обміну податковою інформацією між компетентними службами держав-членів. Своєю метою OECD проголошує впровадження стандартів прозорого міжнародного податкового середовища на основі критеріїв, визначених головною декларацією країн "великої двадцятки" G20. Зокрема, одним з найважливіших питань є напрацювання рекомендацій для попередження махінацій з використанням офшорних юрисдикцій.
Країна, що приєднується до цієї організації, бере на себе зобов'язання з впровадження відповідних стандартів прозорості, автоматичного обміну інформацією з іншими учасниками Глобального форуму, а також погоджується на експертну оцінку внутрішнього податкового середовища фахівцями OECD. На даний момент експерти форуму, згідно з представленим у липні 2013 р. звітом, дослідили вже 98 країн. У листопаді 50 країнам буде присвоєно відповідні рейтинги на відповідність стандартам прозорості та обміну інформацією.
Експертне дослідження ситуації в Україні попередньо заплановано на кінець 2014 р. Як зазначив голова OECD Косі Лоу, "проведення такої експертної оцінки надасть можливість продемонструвати спільноті ті зусилля, які були зроблені Україною для посилення ролі податкової служби, а також надасть можливість поділитися іншою податковою інформацією".
Нагадаємо, 17 вересня 2013 р. повноваження щодо підписання листа до голови секретаріату Глобального форуму про набуття членства надав міністру доходів і зборів України Олександру Клименку Президент України Віктор Янукович у відповідному розпорядженні.