Україну запрошено на засідання спецкомітету РЄ з питань боротьби з домашнім насильством, - Мін'юст
Делегація України 17-22 січня у складі представників Міністерства юстиції перебуватиме у Страсбурзі (Франція) з метою участі у 9-му засіданні спеціального комітету Ради Європи з питань попередження та боротьби з насильством щодо жінок та домашнім насильством, повідомляє прес-служба відомства.
Як повідомив міністр юстиції України Олександр Лавринович, держава бере участь у засіданні на офіційне запрошення Директорату з прав людини та правових питань Генерального секретаріату Ради Європи. Захід буде присвячено розробці європейської Конвенції про попередження та боротьбу з насильством щодо жінок та домашнім насильством.
Міністр наголосив, що запрошення країни до участі у розробці цього загальноєвропейського акту підтверджує визнання прагнень держави до утвердження високих стандартів у галузі прав людини.
На сьогодні, за словами О.Лавриновича, здійснюється пошук шляхів боротьби на міждержавному рівні з насильством щодо жінок та домашнім насильством, оскільки подолання цього явища стало серйозною проблемою для європейських держав. Проблема є актуальною і для України, яка також стоїть перед потребою її вирішення.
Найбільш ефективним інструментом для цього вбачається розробка Конвенції Ради Європи, яка б дозволила комплексно врегулювати різні аспекти діяльності держав у відповідній сфері, у першу чергу, вдосконалити їх національне законодавство.
На необхідності якнайскоріше розпочати роботу у цьому напрямку неодноразово наголошувала ПАРЄ у своїх резолюціях і рекомендаціях. Необхідність вжиття дієвих заходів з метою боротьби з домашнім насильством визначена одним з пріоритетних завдань відповідно до Декларації та Плану дій, прийнятих у Варшаві на Третьому Самміті голів держав та голів урядів Ради Європи, що проходив у травні 2006 року.
Під час 9-го засідання Спеціального комітету Ради Європи планується, зокрема, підготовка Пояснювальної доповіді до проекту Конвенції - заключного етапу підготовки цього загальновропейстького акту. Пояснювальна доповідь роз'яснюватиме та розкриватиме положення Конвенції, що, в свою чергу, сприятиме якнайшвидшій та якнайширшій її імплементації.
За словами О.Лавриновича, участь України дозволить забезпечити урахування позиції України при обговоренні та підготовці документу.
Крім того, повідомив міністр, у ході засідання, під час спілкування з експертами з інших європейських держав, Україна планує оцінити масштабність такого явища як домашнє насильство в іноземних державах та розвиток у різних правових системах механізмів протидії цьому небезпечному явищу. Європейський досвід буде враховано при розробці проектів актів законодавства України у відповідній сфері.